Konica Minolta Türk Yazılımını Tercih Etti

Dünya devi Konica Minolta, dijital ofis ürünlerinin EBYS entegrasyonu için CBKSoft tarafından geliştirilen Türk yazılımı enVision’u tercih etti.

CBKSoft’un hakim şirketi ve önde gelen bilgi yönetimi çözümleri sağlayıcısı InfoFort, lider ofis ekipmanı ve iş akışı çözümleri sağlayıcısı Konica Minolta’yla çözüm ortaklığı anlaşması imzaladı.

Konica Minolta, hızla genişleten dijital pazara ayak uydurmak amacıyla iş kapsamını genişletmiş ve yaygın olarak kullanılan çok işlevli ofis ürünlerini, Bilkent Cyberpark firması CBKSoft tarafından geliştirilen enVision Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) teknolojisiyle entegre etti.

Bu entegrasyon sayesinde, Konica Minolta’nın müşterileri depolama, erişim ve paylaşımı da içeren içerik yönetim süreçlerini dijital olarak yürütebilecek. Kullanıcılar, bunun yanı sıra, otomasyon, iş akışı, e-formlar, süreç için tarama yapma gibi gelişmiş özelliklerden faydalanabilecek ve bulut üzerinde veya aynı lokasyonda sunulan esnek entegrasyonu kullanabilecek.

İşbirliği hakkında yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da iş otomasyonu pazarı hızla büyümektedir ve bölgesel ekonomilerin dijital dönüşüm temelli Akıllı Şehirlere yönelmesiyle birlikte pazarın daha da genişleyeceği öngörülmektedir. İşbirliği, bölgesel müşterilerine iş akışı ve belge yönetimine dair teknik uzmanlık sunmada her iki firmanın da yararına olacaktır.”

Dijital dönüşümü hızlandırmak için güç birliği

Bu işbirliği hakkında bir açıklama yapan InfoFort CEO’su Abed Shaheen “Günümüzün iş dünyasında donanım ve içerik yönetim teknolojileri arasında kusursuz entegrasyon ve iş akışı kilit önem taşımaktadır. Konica Minolta’yla ortaklığımız bu talebi karşılayan ve dijital dönüşümü hızlandırmaya yardımcı olacak verimli ve üretken hizmetlere doğru atılmış bir adımdır” dedi.

Ortaklıkla ilgili, Konica Minolta Yöneticisi Kazuo Kobayashi “Dijital dönüşümünün iş dünyasını her yönüyle etkilediği günümüzde, müşterilerimiz kağıt ve dijital arasındaki iki yönlü gelişmeleri destekleyecek yeni entegre iş akışı teknolojilerini kullanmaya çok istekliler. Dahası, Konica Minolta’nın geliştirdiği yeni entegre konektörle, yazılımın kurulması ‘tak ve kullan’ kolaylığında” diye konuştu.

CBKSoft Genel Müdürü Salih Kanlı ise bu önemli işbirliği hakkında şunları kaydetti: “Çözümlerimizin Konica Minolta gibi global aktörler tarafından tercih edilmesi bizler için gurur verici olmuştur. Bu işbirliği enVision’un elektronik belge yönetim sistemleri konusundaki yetkinliği ve uluslararası rakipleri ile rekabette ulaştığı seviye açısından da yeni bir gösterge olmuştur. Eminim ki bu işbirliği her iki taraf için de yeni iş fırsatlarını ortaya çıkartacaktır.“

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?