Karel’den Bulut İletişim Platformunu Güçlendirecek Yeni Yatırım

Bulut teknolojilerindeki gelişim, iş yapış şekillerini değiştiriyor ve dönüştürüyor. Karel kurumsal iletişimin geleceği olan bulut teknolojilerine yatırım yaparak buluttaki iletişim platformunu güçlendirmek ve geleceği şekillendirmek için çalışıyor.

Karel, bulut servisleri alanında önemli bir adım attı. Bu sektörün önemli kuruluşlarından Roitel Telekomünikasyon A.Ş. ile ortaklık kararı alan Karel bulut iletişim servislerinde büyümeyi ve bu platformu güçlendirerek geleceği şekillendirmeyi hedefliyor.

İş hayatı hızlı bir teknolojik dönüşüm süreci yaşıyor. Pandemi döneminde uzaktan çalışma hızla yaygınlaşarak iş dünyasının alışkanlıklarında büyük değişim yarattı. Bu süreçte bulut servislerinin ve altyapılarının varlığı etkili oldu.

Karel Genel Müdürü Serdar Tunaoğlu konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:
“Karel olarak kurumsal iletişimin geleceğinde bulut servislerinin çok önemli bir rolü olacağını öngörüyor ve yatırımlarımızı bu doğrultuda şekillendiriyoruz. Bulut iletişim servisleri kullanıcıya sağladığı içerik çeşitliliğinin yanı sıra yüksek yatırım ve işletme maliyetleri yerine operasyonel gider modelinin getirdiği ödeme kolaylığı avantajıyla öne çıkıyor. Tüm servislerin birbirleriyle entegre bir yapıda çalıştığı, sesin yanında video konferans, çağrı merkezi, ses tanıma, sesten yazıya yazıdan sese dönüştürme, diyalog analizi gibi ses analitiği uygulamalarıyla zenginleştirilen iletişim platformları, işletmelere verimlilik, maliyet, artan çalışan ve müşteri memnuniyeti, rekabet üstünlüğü açısından önemli avantajlar sağlıyor.”

Tunaoğlu şöyle devam etti:
“Yeni dönemin ortaya çıkardığı fırsatları en hızlı şekilde değerlendirerek güçlü olduğumuz alanlarda organik ve inorganik büyüme stratejimiz kapsamında Roitel Telekomünikasyon A.Ş. ile ortaklık kararı aldık. İletişim hizmetleri ve işletmecilik alanında geniş deneyime sahip olan Roitel ile ortaklığımız bulut servisleri alanındaki yatırımımızın önemli bir kilometre taşını oluşturuyor. Roitel ortaklığının bulut iletişim servisleri alanında büyüme planımıza yapacağı katkıyı önemsiyoruz. İki firmanın bir araya gelerek oluşturacağı sinerji ve güç birliğinin müşterilerimize ve tüm ekosistemimize önemli bir fayda sağlayacağına inanıyoruz”.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?