Kadın Girişimcilere E-ticaret Desteği

IdeaSoft ve Beylikdüzü Belediyesi işbirliğinde yeni bir proje hayata geçiriliyor. Beylikdüzü bölgesinde evlerine ek gelir sağlamak amacıyla sosyal medya platformlarında ürün satışı yapmaya çalışan kadın girişimciler ”E-Ticaretle Kazanan Kadınlar” projesiyle eğitimler alarak e-ticaret’e başlayacak.

E-ticaret siteleri ile dijitalleşmek isteyen firmalara uçtan uca çözüm ve hizmet sunarak altyapı sağlayan IdeaSoft, Beylikdüzü Belediyesi ile bir işbirliği yaptı. ”E-Ticaretle Kazanan Kadınlar” projesiyle Beylikdüzü bölgesinde evlerine ek gelir sağlamak amacıyla sosyal medya platformlarında ürün satışı yapmaya çalışan kadın girişimciler, IdeaSoft e-ticaret eğitimlerine ücretsiz katılarak, e-ticaret alanında başarılı olmanın yollarını öğrenecek ve girişimcilik yolculuklarını başarıyla devam ettirecekler.

Beylikdüzü Belediyesi işbirliğiyle birlikte 1-15 Şubat tarihleri arasında eğitime başlayacaklarını belirten IdeaSoft CEO’su Seyhun Özkara, “İlk sınıf kontenjanı büyük bir ilgiyle kısa sürede tamamlandı. İlk etapta 30 kadın girişimcimizle eğitimlere başlıyoruz. Kadın girişimcilerimize uzun süreli bir eğitim verip, onları e-ticaret dünyasına kazandırmayı ve ek gelir sahibi olmalarını hedefliyoruz. Eğitimler online olarak gerçekleşecek. ”E-Ticaretle Kazanan Kadınlar” Projesi ilk mezunlarını verir vermez yeni sınıflar da çok yakında açılacak” dedi.

E-ticaret sektöründeki kadın girişimci ve istihdam sayısında ciddi bir artış olduğunu da belirten Özkara, “Pandemide e-ticaret yapan kadın girişimcilerin sayısı yüzde 25 oranında arttı. Bu dönemde ev hanımlarının, daha önce çalışma hayatında yer almış ve halen profesyonel olarak çalışma hayatında olan kadınların e-ticarete yöneldiğini görüyoruz. IdeaSoft olarak geçtiğimiz Kasım ayında sektörde bir ilke imza atarak, “Efsane Kasım değil Efsane Kadın Girişimciler” kampanyasını başlattık ve Türkiye’nin en büyük kadın girişimci kampanyası olarak büyük ilgi gördük. E-ticaret paketlerimizi yüzde 70 indirim ile kadın girişimcilere ulaştırarak Kasım ve Aralık aylarında 195 adet satış gerçekleştirdik. Kadın Girişimci destek paketimiz sayesinde 195 kadın girişimci e-ticarete ilk adımını atmış oldu.

Kasım ve Aralık 2021’de 195 kadın girişimcimize destek olduk. Kadınların başarılarını e-ticaret ile kazanca dönüştürecek bir fırsat sunuyoruz. E-ticaret yapmayan kadın kalmasın istiyoruz. Amacımız bu topraklarda emek harcayan her kadının kendi ekonomik özgürlüğüne dijital dünyanın sağladığı fırsatlar ile daha hızlı ve daha güvenilir yollar ile ulaşabilmesi” şeklinde görüşlerini dile getirdi.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?