İstanbul Fintech Week’e Geri Sayım

FINTR Yönetim Kurulu Başkanı ve KOOP Ventures Kurucu Ortağı Demet Zübeyiroğlu Enteprise Next röportajlarında konuğumuz oldu.

Finansal İnovasyon ve Teknoloji Derneği’nin (FINTR) desteğiyle KOOP Ventures tarafından düzenlenecek olan Türkiye’nin ilk ve en büyük küresel finansal teknoloji etkinliği İstanbul Fintech Week (IFW’24), “Yakınsama: Web2 ve Web3 dünyaları bir araya geliyor” temasıyla bu yıl beşinci kez kapılarını açıyor.

Geleneksel finans ile yeni finansın buluşması temasıyla şekillenen ve iki gün sürecek üst düzey fintek buluşmasında Web3, dijital paralar, yapay zekâ, işletmelerde finansal teknolojilerin kullanımı, dijital bankacılık, ödeme hizmetleri gibi konu başlıklarına yer verilecek. 80’in üzerinde konuşmacı, 25’in üzerinde sponsor ve partneriyle IFW’24, 6 alt zirvede 65 oturuma ev sahipliği yapacak.

İstanbul Fintech Week’in öne çıkan konuşmacıları arasında; Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hatice Karahan, Decoding AI in Financial Services kitabının yazarı Clara Drodie, UCL Blockchain Merkezinden Christina Frankopan, Fintech Business Weekly’nin yayıncısı ve fintek sektöründe sosyal medyanın öncülerinden Jason Mikula, IBM Bankacılık Küresel Araştırma Direktörü Paolo Sironi, Mastercard EEMEA Genel Müdür Yardımcısı Amnah Ajmal, Oxford Üniversitesi Girişimcilik ve İnovasyon Profesörü Pınar Özcan gibi sektörün öncü isimleri yer alıyor. Topkapı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emre Alkin’in de konuşmacı olarak yer aldığı etkinlikte, kendisinin yöneteceği Finansal Kapsayıcılığın Ekonomiye Etkileri başlıklı bir üst düzey yuvarlak masa toplantısı da olacak.

16 – 17 Nisan 2024 tarihlerinde İstanbul, Fişekhane’de finans dünyasının ileri gelenlerini ve teknoloji vizyonerlerini buluşturacak İstanbul Fintech Week (IFW) ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşmak mümkün.

FINTR Yönetim Kurulu Başkanı ve KOOP Ventures Kurucu Ortağı Demet Zübeyiroğlu ile gerçkeleştridiğimiz röportajı aşaıdan izleyebilirsiniz.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?