iPhone Telefonunuzun Gerçek Çekim Gücünü Görün

iPhone telefonunuzda sinyal ölçümü için telefonunuzda yer alan çizgilere çok güvenmiyorsanız, değiştirmenin bir yolu var.

Olur ya, bazen telefonunuz çok iyi çekiyormuş gibi görünse bile görüşmede sorun yaşarsınız. Bu genel olarak karşılaşılan bir problem ve telefon ekranının sol üst köşesinde yer alan sinyal gösterge çubuğunun aslında çok güvenilir olmamasından kaynaklanıyor. Ama bunu daha iyi bir göstergeyle değiştirmenin yolu varmış. Bakınız nasıl:

  1. Telefonunuzda *3001#12345#* tuşlayarak arama yapın. Telefon saha test moduna geçecektir.
  2. Saha test modunda yukarıdaki sinyal alıcısının yerine bir rakam gelecek. Bu o an aldığınız sinyal gücünün rakamsal göstergesi ve çubuklardan daha doğru sonuç veriyor.
  3. Telefonunuzun açma kapama tuşuna, yukarıda “Kapatmak için kaydır” işareti çıkana kadar basın. Çıktığında elinizi çekin.
  4. Şimdi alttaki Home tuşuna basarak 6 saniye kadar bekleyin.
  5. Telefon yeniden ana ekrana dönecek ve rakam orada kalacaktır. Dilerseniz rakamın üzerine tıklayarak çizgi göstergeyle arasında geçiş yapabilirsiniz.

Unutmayın ki rakam ne kadar yüksekse çekim o kadar iyi. Bu arada rakamın negatif oluşu dikkatinizi çekmiştir. Dolayısıyla rakam -100’e doğru ilerledikçe çekiminiz zayıflayacak, 0’a yaklaştıkça çekimizin artacaktır. Burada -40 ile -70 arası bir şeyler görüyorsanız 5 çubuk çekim var demektir.

Sizler de deneyip yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?