Influencer ve Takipçiler Arasındaki Etkileşim Gerçeğe Dönüşecek

Fenomenlerle ile takipçiler arasındaki etkileşimle büyüyen Influencer Pazarlaması endüstrisinde büyüklük 17 milyar doları aştı. Bu etkileşimi gerçeğe dönüştürecek INFLOW Token(FLW) ile Pazar daha da büyüyecek. Blockchain teknolojisi üzerine kurulu, dünyanın ilk Engagement Marketplace’i ile Influencerlar ile takipçiler yakın temasta olacak ve markalar için de daha güçlü etkileşimden faydalandığı bir pazaryeri oluşmuş olacak.

17 Milyar dolara ulaşan Influencer Pazarlaması endüstrisinde, markalar kitlelere ulaşmak için Influencerlar ile yoğun şekilde çalışıyorlar. Influencerların sahip olduğu kitle ne kadar büyükse, marka yatırımları da o derecede artıyor. Bu endüstrinin büyümesini ve ticari olarak değerli hale gelmesini sağlayan her ne kadar takipçi kitleleriyse de bu kitle yaratılan değerden fayda sağlamıyor. Günümüzde takipçiler ekonomik paydaştan çok, karşılıksız şekilde içerikleri tüketmesi ve etkileşime girmesi beklenen katılımcılar olarak görülüyor.

İşte bu noktada INFLOW Token, bu dengesizliği; blockchain ekosisteminde özel olarak tasarladığı ‘Engagement Marketplace’ ile Influencerların takipçilerine, kişisel veya özel ‘Engagement Teklifleri’ oluşturmasıyla kaldırmayı planlıyor. Örneğin, beraber kahve içmek, bir öğlen yemeği yemek veya bir futbol maçını online olarak birlikte izlemek bu tekliflerden sadece birkaçı… Daha sonra ise takipçiler katılımlarından dolayı ödüllendirilerek Influencer Pazarlama sektörünün gelir modeline dahil oluyor ve markaların ise her iki tarafın da katılımından ve buradan doğan yüksek etkileşimden yararlanması sağlanıyor.

Global Influencer Pazarlama endüstrisinin ekonomisini değiştirmeyi hedefleyen bu çığır açıcı projenin temelini INFLOW Network oluşturuyor. 2016’daki kuruluşundan bu yana INFLOW Network, dünyanın önde gelen Influencer Pazarlama platformlarından biri haline gelmiş ve çalıştığı 1,000’den fazla yüksek etkili Influencer ile toplamda 250 milyondan fazla kişiye ulaşıyor. Bu güçlü iş modeli, INFLOW Token projesinde hızlı bir ölçek sağlıyor.

Projenin kurucusu ve yaratıcısı olan Afşın Avcı, “Blockchain teknolojisi Influencer pazarlama endüstrisine evrim geçirme imkânı sağladı. Günümüzde her şey hacme yani ‘takipçi’ sayısına bağlı. INFLOW Token bu paradigmaya derinlik ve sürdürülebilirlik katacak. INFLOW Token, mevcut Influencer Pazarlama endüstrisine; tekliflerin, ödüllerin ve ölçülebilirliğin ‘Etkileşim’ olduğu yeni bir ekonomi ve ekosistem inşa ediyor.”

INFLOW Token projesinin hayata geçirilmesi için teknoloji yatırımcısı Oltaç Ünsal, pazarlama gurusu BJ Cunningham, TikTok ABD ve Avrupa İş Geliştirme Direktörü Conner Corwin ve Blockchain Uzmanı ve Danışmanı İsmail Hakkı Polat’ın dahil olduğu, her biri farklı bir bakış açısı sunan bir ekip kuruldu.

BJ Cunningham; “Influencer topluluklarını ve takipçilerini, ‘Engagement Teklifleri’ ile bir araya getirmek çok sayıda insana gerçekten değer katacak. Kim gerçekten değer verdiği bir insan ile oturup kahve içmek istemez ki?”

TikTok ABD ve Avrupa İş Geliştirme Direktörü Conner Corwin ise projeyi şöyle özetliyor; “Günümüzün dikkat ekonomisinde daha fazla zihin payı ve erişim için rekabetçi bir savaş veriliyor. Bu mücadelede Influencer Pazarlaması, yüksek alaka düzeyi ve odaklı içerikler ile avantaj sağlıyor. Bu aynı zamanda Influencerlar ile takipçileri arasındaki güçlü ilişkinin bir sonucu. ‘Engagement Marketplace’te INFLOW Token ile Influencer – Takipçi ilişkisinin somut etkileşimlere dönüşmesi aradaki ilişkiyi daha da güçlendirmekle kalmıyor, aynı zamanda global Influencer Pazarlama ekonomisini de değiştiriyor; tüm paydaşlar arasındaki ilişkiyi daha adil hale getiriyor.”

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?