İkinci Nesil Bulut Gümbür Gümbür Geliyor

Bulut, yıllardır konuştuğumuz ve teknik olarak 1960’lı yıllarda hayatımıza giren ancak daha da öncesi olan bir kavram. Salgın ile birlikte daha çok konuşulmaya başlansa da Oracle gibi bu alandaki belirleyici şirketler artık ikinci nesil bulutu konuşuyor.

İnsanlar henüz birinci nesli çözememişken şimdi hayatımıza ikinci nesil geldi diyen Oracle Kıdemli Bulut Çözüm Mühendisi Uğurata Bakır, “Biz Oracle olarak bulut yolculuğuna birinci nesil bulut çözümleriyle çıktık. Buradaki amacımız müşterilerimizin temel ihtiyaçlarını karşılamaktı. 2018 yılı itibariyle müşterilerimizin daha kurumsal iş yüklerini de çalıştırabileceği, yüksek performans ve süreklilik sağlayan, belli SLA’ler ile ciddi anlamda taahhüt sağladığımız zero trust mimarisiyle tasarlanmış ve esnek kaynakların kullanılabileceği bir bulut çözümü diyebiliriz ikinci nesil bulut çözümleri için” şeklinde görüş belirtti.

Güvenilir altyapı

Oracle olarak teknolojileriyle müşterilerine öncelikle kurumsal iş yüklerini çalıştırabilecekleri bir bulut hizmeti sağladıklarını belirten Bakır, konu hakkında şöyle konuştu:
“Öncelikle bu anlamda da güvenilir bir bulut altyapısı sağlıyoruz. Diğer taraftan pazarda öne çıktığımız alanlar nedir diye bakacak olursak temel anlamda yüksek performanslı altyapı ve çözümler sunuyoruz ve bu performansın ise müşterilerimizde stabil bir şekilde çalışacağını taahhüt ediyoruz. Diğer taraftan kurumların iş sürekliliğini ise yüksek süreklilik sağlayarak destekliyoruz. Bütün bu performans, yüksek süreklilik ve yönetilebilirlik gibi özellikleri de pazarda ilk olarak verdiğimiz SLA’ler ile müşterilerimize taahhüt ediyoruz. Zero Trust mimarisiyle tasarlanmış bir güvenlik modeli sunuyoruz müşterilerimize. Bu uygulama sayesinde müşterilerimizi sadece kendi aralarında izole etmekle kalmıyoruz aynı zamanda Oracle ile müşteri ortamlarını da birbirinden izole ediyoruz. Son olarak da esnek sunucu, depolama ve network çözümleriyle de oldukça rekabetçi fiyatlar sunuyoruz.”

Tüm bunları ve daha fazlasını Oracle Kıdemli Bulut Çözüm Mühendisi Uğurata Bakır ile gerçekleştirdiğimiz aşağıdaki webinardan izleyebilirsiniz.