IFS Global’e Yeni CEO

IFS’te CEO’luk görevine Mark Moffat getirildi. Görevi şirketin Yönetim Kurulu Başkanı olarak atanan Darren Roos’tan devralan Moffat ile IFS yeni bir büyüme dönemine girmeye hazırlanıyor.

Global kurumsal iş uygulamaları şirketi IFS’in yeni İcra Kurulu Başkanı Mark Moffat oldu. Moffat, görevi Yönetim Kurulu Başkanı olarak atanan Darren Roos’tan devraldı. Yirmi yılı aşkın süredir PwC’de çeşitli üst düzey teknoloji pozisyonlarında görev alan Moffat, IFS’in Müşteri Direktörü idi.

IFS CEO’su Mark Moffat, atanmasına ilişkin olarak, “Şirket olarak büyümemizin bir sonraki aşamasına geçerken IFS’e liderlik etmek benim için büyük bir onur. IFS son beş yılda ortalama yüzde 30’luk bileşik yıllık büyüme oranıyla hızlı bir şekilde büyüdü ve büyüme potansiyelimiz gerçek anlamda sınırsız… Şirketimizin üzerine inşa edilecek son derece güçlü temeller bulunuyor. Stratejimizi uygulamaya devam ederken gelişmiş ve yetenekli yapay zeka destekli çözümlerimiz, ilgili müşteri portföyümüz, motive ekosistemimiz ve yetenekli çalışanlarımız gibi tüm doğru bileşenlerimizi uygulamaya koyuyoruz” dedi.

Roos’un CEO olarak görev yaptığı Nisan 2018’den bu yana IFS hem ürün hem de gelir açısından genel gelirlerini üç kattan fazla artırmayı başardı. Sürdürülebilir organik büyüme ve sektör standartlarını belirleyen müşteri memnuniyeti puanları sayesinde IFS, endüstri odaklı kurumsal iş uygulamaları üreticileri arasında güvenilir ve lider bir şirket haline geldi. Yaklaşık 6 bin 500 müşterisi olan IFS, üretim, savunma sanayii, inşaat, proje ve varlık yoğun endüstriler, kamu hizmetleri, telekomünikasyon, servis ve hizmet ve gibi uzman olduğu endüstrilere odaklanıyor. IFS, yapay zeka odaklı çözümler sunarak müşterilerinin operasyonlarındaki aksaklıkları tespit etmelerine, işletme maliyetlerini azaltmalarına ve iş süreçlerini optimize etmelerine yardımcı olmayı amaçlıyor.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?