IDVerse En Yüksek Performans Gösteren Sağlayıcı

IDVerse’ün ürünlerini farklılaştıran özellikler arasında sıfır önyargılı yapay zeka, deepfake engelleyici ve insan yüzü tokenizasyonu (insan yüzünün biyometrik verilerinin şifrelenmesi) yer alıyor.

John Myers

IDVerse, Quadrant Knowledge Solutions 2023 SPARK Matrix’in Kimlik Tarama ve Doğrulama pazarına yönelik analizinde en yüksek performansı gösteren sağlayıcı (Top Performer) olarak gösterildi. Platformunun gelişmiş yetenekleri, çevik ürün stratejisi ve yol haritasıyla IDVerse öncü pozisyonunu koruyacak adımlar atmaya devam ediyor.

İnsanlığa öncelik veren ve teknolojiyi de merkeze yerleştiren yaklaşımıyla IDVerse, şirketlerin müşterileriyle etkileşime geçme yöntemlerini biyometrik doğrulama (canlılık teknolojisi olarak da biliniyor), kimlik belge doğrulama, veri doğrulama, videolu müşteri tanıma (know your customer), yaş doğrulama ve yeniden doğrulama gibi imkanlarla geliştirmelerini sağlayacak kapsamlı ve ölçeklenebilir tescilli IDV (kimlik doğrulama) çözüm yelpazesi sunuyor.

Yapay zekâdan güç alan IDVerse, organik olarak öğrenme özelliğine sahip ve sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sunarken kullanıcıları da kimlik sahteciliğine karşı koruyor. Kimlik doğrulamanın yükünü müşterilerinden alarak, şirketlerin uyumluluk veya operasyonel giderleri düşünmeden işlerini büyütmelerine odaklanmasını sağlıyor.

Quadrant Knowledge Solutions Kıdemli Araştırma Analisti Vishal Jagasia, konuyla ilgili şunları söylüyor:
“IDVerse, dünya çapında şirketlere kimlik doğrulama ve sahteciliğe karşı koruma için uçtan uca SaaS çözümü sunmak amacıyla gelişen yapay zekayı kullanıyor. IDVerse’ün kimlik doğrulama çözümlerini ayıran öncelikli özellikleri arasında kimlik doğrulama özellikleri iyileştiren sıfır önyargılı testlerini başarıyla tamamlamış yapay zekası, deepfake koruyucu ve insan yüzü tokenizasyonu (insan yüzünün biyometrik verilerinin şifrelenmesi) yer alıyor. Şirket, tespit etme imkanlarını ve kullanıcı deneyimini iyileştirmek için mevcut pazarlarda müşterileri hizmete ulaştırma alanında iyileştirmeler yapmaya ve ilgili tüm kimlik belgelerini kapsayacak şekilde genişlemeye devam ediyor.”

IDVerse CEO’su John Myers ise “Zero Bias AI testlerinden geçmiş teknolojiyle kullanıcı deneyimini herkes için zahmetsiz hale getirmek amacıyla bir sonraki seviyeye geçmeye hazırız. Experian ve Risk NarrativeLexis Nexis gibi lider şirketlerle iş ortaklıklarımız, müşterilerimizde yarattığımız etkiyi artırıyor ve teknoloji liderliğimizi güçlendiriyor. Hep birlikte bir araya gelerek müşterilerin çevrimiçi olarak yapmak istedikleri her şey için dünyanın her yerinden ve tüm cihazlardan erişilebilen tek bir erişim noktası sunuyoruz” diyor.

Önceden OCR Labs olarak bilinen IDVerse, Güvenilir Dijital Kimlik Yapısı (TDIF) kapsamında Avustralya Hükümetinin Dijital Kimlik Sistemi dışında faaliyet gösteren ve Avustralya’da bir kimlik sağlayıcı olarak akredite edilen ilk özel şirket olarak öne çıkıyor. Ayrıca yaş doğrulama hizmetlerine yönelik API’si için İngiltere’deki ACCS’den akreditasyon almıştır..
IDVerse, dünyada kullanılan kimlik belgelerinin çoğundan bilgi alabiliyor ve doğruluğunu tespit edebiliyor. Daha sonra bu bilgi yerel hükümetlerle ve kredi kayıt bürolarının veritabanlarıyla gerçek zamanlı olarak kontrol ediliyor.

Bu süreçler tamamlandıktan sonra IDVerse belgeyi sunan kişinin hayatta, sağlığının yerinde olduğunu ve sunulan belgenin sahibi olduğunu doğrulayarak “canlılığını” tespit ediyor. Yapay zekadan güç alan ve tamamen otomatikleştirilmiş olan bu süreç, aracıların veya çağrı merkezlerini işleme mekanizması olarak yer aldığı standart prosedürleri geride bırakıyor.

Araştırmaya göre yapay zekanın ve öğrenen makinelerin uygulanması, operasyonları dönüştürmek ve akıllı içgörüler sağlamak için tüm kurumsal ve iş sistemlerinde en önemli trend haline geldi. Kullanıcıların da hizmet sağlayıcının olgunluğunu ve bu teknolojilere dair yol haritasını değerlendirmesi çok önemli. Kimlik Tanıma ve Doğrulama platformlarının yetenekleri, yapay zeka ve öğrenen makinelerin avantajlarından yararlanarak önemli ölçüde farklılık gösteriyor. Önde gelen Kimlik Tanıma ve Doğrulama hizmeti sağlayıcıları, büyük hacimli farklı verileri birleştirme, süreçlerdeki anormallikleri veya usulsüzlükleri belirleme, riskleri tespit etme ve öngörme gibi konularda yapay zekanın güçlü yeteneklerini kullanıyor.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?