Huawei ICT Day İstanbul’da Gerçekleştirildi

Huawei ICT Day, 12 Aralık’ta İstanbul’da gerçekleştirildi. Altyapı teknolojileri, yeni nesil ağ çözümleri, veri depolama ve bulut çözümleri, etkinliğin temel konuları arasındaydı. Huawei’in farklı endüstriler için sunduğu yeni ürün ve çözümler de ICT Day etkinliği kapsamında katılımcılara tanıtıldı.

Huawei ICT Day, ‘Accelerate Intelligence’ temasıyla İstanbul’da, Huawei ekosistem iş ortakları ve müşterilerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Bilgi ve iletişim teknolojileri sektörünün önde gelen isimlerinin katıldığı etkinliğin açılış konuşmasını, Huawei Türkiye Kurumsal İş Grubu Genel Müdürü James Pan yaptı.

Huawei Enterprise Türkiye Genel Müdürü James Pan açılış konuşmasında şunları söyledi: “Geçtiğimiz sene, Türkiye’deki 20. hizmet yılımızı kutladık. Ülke ekonomisini ve teknolojisini dijital büyüme özelinde desteklemekten gurur duyuyoruz. Endüstriyel zekayı hızlandırmak için yapay zekaya ve diğer tüm teknolojilere yatırım yapmaya devam edeceğiz.”

Huawei, ağ altyapısı, veri depolama ve bulut teknolojileriyle ilgili birçok önemli konunun ele alındığı ICT Day kapsamında; Air Engine 8771-X1T yeni nesil Wi-Fi 7 çözümleri, pazara yeni sunulacak Oceandisk ve Oceanstor depolama çözümleri, Cloudengine S5755-H ve yeni Fiber to the Office (FTTO) çözümlerinin tanıtımını da gerçekleştirdi. Yeni ürün gruplarının sunumu, Huawei Enterprise Türkiye CIO’su Fatih Akgül tarafından yapıldı.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?