HPE Türkiye’de Yeni Genel Müdür

HPE Türkiye’nin Türkiye yeni genel müdürü Alper Yıldız oldu.

Güngör Kaymak’ın sorumluluk alanına yeni ülkeler eklenmesiyle birlikte HPE Türkiye’de ülke genel müdürlüğüne 1 Mart 2023 itibariyle şirketin deneyimli isimlerinden Alper Yıldız getirildi.

Alper Yıldız Hakkında

Alper Yıldız, 1973 yılında doğdu. Yüksek öğrenimini İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünde tamamladı. İş hayatına 1996 yılında Bilka’da “Satış Mühendisi” olarak başlayan Alper Yıldız, daha sonra Siemens Business Services’ta “Satış ve Proje Müdürü” pozisyonunda görev aldı. 2000 yılında sektör değiştirerek Compaq Bilgisayar şirketine “Satış Öncesi Danışmanı” olarak katıldı. 2000 – 2003 yılları arasında bu görevini başarıyla yürüten Yıldız, HP Bilgisayar’ın Compaq Bilgisayar’ı satın almasıyla, 2003 yılında Hewlett Packard Türkiye’de üretim ve kamu sektörlerinden sorumlu “Satış Müdürü” olarak görev yapmaya başladı. 2007 yılına kadar bu görevini başarıyla sürdüren Alper Yıldız, 2007 – 2012 yılları arasında Türkiye’nin de içinde bulunduğu, Almanya, Belarus, Rusya ve CEE bölgelerinde Telekom sektöründen sorumlu “Bölge Satış Direktörlüğü” görevini üstlendi. 2012 – 2016 yıllarında ise CEE, İsrail, Rusya ve Tüm Orta Doğu bölgesinin içinde bulunduğu organizasyonda, “Hibrit Bilişim ve Bulut Çözümleri Bölge Direktörlüğü” görevini yürüttü. Dokuz senelik yurt dışı görev tecrübesinden sonra 2016 yılında, şu an hâlen görev yaptığı Hewlett Packard Enterprise Türkiye şirketinde, Kanal ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak başladığı serüvende 2023 Mart ayı itibariyle “Türkiye Genel Müdürü” olarak görevine devam etmektedir.
Alper Yıldız, evli ve bir kız çocuğu babasıdır. Hobileri arasında yelken, doğa sporları ve klasik arabalar bulunmaktadır.

Alper Yıldız’ın ülke müdürlüğü ile ilgili Türkiye’de yapılan ilk röportajı aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

Etiketler:

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?