HPE, Primera ile Yüzde 100 Erişilebilirlik Garantisi Sağlıyor

HPE, veri depolama ürün ailesine yeni kattığı HPE Primera’nın lansmanını Ankara’da düzenlediği etkinlikle gerçekleştirdi. Primera, HPE InfoSight’ın sağladığı yapay zekâ teknolojisinden faydalanarak veri depolama yönetimine ayrılan zamanı yüzde 93 oranında azaltırken üst düzeyde kolaylık, ulaşılabilirlik ve performansı da beraberinde getiriyor.

Hewlett Packard Enterprise (HPE), hayatı kolaylaştırmak için geliştirdiği HPE Primera’yı kullanıcılarının hizmetine sundu. HPE Primera’nın lansmanı, 31 Ekim 2019 tarihinde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanlığı ev sahipliğinde, geniş katılımlı düzenlendi.

Nasıl yenilikçi hizmet sunuyor?

HPE’nin Akıllı Veri Platformu stratejisi çerçevesinde sunulan HPE Primera, uygulama performansını hızlandırmak, veri yönetimini dönüştürmek, çoklu bulutun çevikliğinden yararlanmak ve verilerin içinde gömülü bilgileri gerçek zamanlı ortaya çıkararak işletmeleri güçlendirmeyi hedefliyor.

Akıllı veri sayesinde müşterilerin depolama operasyonundan ticari değer yaratmaya geçişine hizmet eden HPE Akıllı Veri Platformu; özerk, kendi kendini yöneten veri depolamayı sağlamak amacıyla endüstrinin en gelişmiş yapay zekâ ve makine öğrenme platformu olan HPE InfoSight’ı kullanıyor. HPE InfoSight, son 10 yılda veri depolama, sunucular ve sanal makinelerdeki kesintileri tahmin etmek ve önlemek için 1.250 trilyon veri noktasındaki uygulama örüntülerini analiz ederek, 1.5 milyon saatin üzerinde arıza kaynaklı olabilecek verimlilik kaybını engelledi.

HPE Türkiye Genel Müdürü Güngör Kaymak konuşmasında şunları söyledi; “Odağımızda sadece kurulum aşamasında değil, işletim sürecinde de fayda sağlamak önemli yer tutuyor. Günümüzde hız, çeviklik ve inovasyonu artırmak için işletmeler, yeni iş kritik uygulamalarını piyasaya sürmeye ve mevcut uygulamaları desteklemeye çalışıyor. Fakat kabul edelim ki, BT departmanları söz konusu talepleri karşılayamıyor. Ekipler, güvenilirliği sağlamaya çalışırken çeviklikten taviz vermek durumunda kalıyor. HPE Primera söz konusu tavizleri ortadan kaldırarak iş kritik depolama hizmetlerinde mümkün olanı yeniden tanımlıyor. Bunun için de HPE’nin depolama portföyünün farklı noktalarındaki inovasyonlarını tek bir üründe bir araya getirerek daha üstün basitlik, ulaşılabilirlik ve performans sağlıyor”.

Kolaylık sunan kullanıcı deneyimi

Kurulumu kolay: Müşteriler HPE Primera’yı kendi başlarına 20 dakikadan az sürede kurabiliyor.
Yönetimi kolay: HPE Primera birkaç saniye içinde depolama imkanı sunuyor. Platformun veri azaltma özelliği kullanıcının tercihine göre açık ya da kapalı olarak kullanılabiliyor.
Güncellemesi kolay: Veri hizmetlerinin bağımsız şekilde kullanılmasını, güncellenmesi ve yeniden başlatılmasını sağlayan, onları birbirinden ayıran servis merkezli bir işletim sistemine sahip HPE Primera, müşteriler tarafından herhangi bir kesinti yaşanmaksızın 5 dakikada güncellenebiliyor.
Erişimi Kolay: Müşterilere, HPE Primera’yı tam yönetilen bir hizmet olarak kullanma ve HPE GreenLake kanalıyla sadece kullandığı kadarını ödeme seçeneği sunuluyor. CapEx satın almalarında, HPE Primera’nın süresiz (timeless) depolama özelliği sayesinde sahip olma deneyimi dönüşüm geçirerek forklift güncellemeler sona eriyor. Müşteriler, kesintisiz disk kontrol birimlerinin yenilenmesine, her şey dahil yazılımlara, veri azaltma ve ulaşılabilirlik için depolama garantisine kavuşuyor.
Yüzde 100 ulaşılabilirlik garantisi: HPE Primera’nın standart paketinde HPE Proactive Care destek hizmeti ve yüzde 100 veri ulaşılabilirlik garantisi bulunuyor. Herhangi bir özel sözleşme veya külfetli koşullar yer almıyor.
Depolama kutusunun ötesini görmek: Sorunların yüzde 90’dan fazlası depolama katmanından kaynaklanmıyor. HPE Primera, HPE InfoSight sayesinde depolamanın ötesini görerek, ağ, uygulama ve sunucu katmanlarındaki olası kesintileri de öngörüp engelliyor.
İş Kritik güvenilirlik özelliği: Mimarisi itibarıyla HPE Primera yüksek ulaşılabilirlik için çok düğümlü tasarıma, şeffaf iş sürekliliğine, HPE Peer Persistence ve veri replikasyon özelliğine sahip. HPE Primera, HPE Recovery Manager Central sayesinde uygulamalara duyarlı veri koruma sunuyor. HPE StoreOnce ile beraber 15 kat daha hızlı geri yükleme sağlıyor ve HPE Cloud Bank Storage ile maliyet etkin, uzun süreli saklama için genel buluta erişiyor.
Öngörülebilir performansı korumak için gerçek zamanlı analitik: HPE Primera’ya derinlemesine entegre edilen HPE InfoSight ile gerçek zamanlı analitik için depolama ünitesinde yerleşik olan, bulutta eğitilmiş yapay zekâ modelleri sayesinde, uygulama iş yüklerinde öngörülebilir bir performans sağlanıyor.

Yüzde 100 ulaşılabilirlik garantisi

Zorlu uygulamaları konsolide etmek için yüksek performans: HPE Primera’nın, yüzde 122 daha hızlı Oracle veritabanı performansı dahil, uygulamaları hızlandıran paralellik ve çok düğümlü performans sağlayan etkin bir mimarisi bulunuyor. Güvenli konsolidasyon için görünürlük: HPE InfoSight’tan güç alan HPE Primera, uygulama iş yükü yerleşimini optimize etmek amacıyla görünürlük sağlarken, uygulama performansı özelliklerini ve HPE Primera sistemi üzerindeki diğer uygulamalarla etkileşimleri de hesaba katıyor.