HPE, HPE ProLiant Portföyünü Genişletiyor

HPE, özel bulutta ve büyük verilerle çalışan işletmeler, uçta çalışan kuruluşlar ve telekomünikasyon hizmetlerinden yararlanan firmalar için çığır açan performans ve verimlilik eşliğinde yeni nesil HPE ProLiant Gen11 portföyünü genişletti. Yeni HPE ProLiant Gen11 sunucuları, işletmelerin inovasyonlarını modernleştirmesine ve hızlandırmasına olanak tanıyan çeşitli iş yüklerini desteklemenin yanında sezgisel bulut operasyon deneyimi, tasarımdan itibaren güvenlik ve optimize edilmiş performansıyla hibrit dünya için tasarlandı.

Uçtan buluta veri talepleri artarken, modern ve gelişen iş yükleri mevcut altyapıların yeteneklerini zorlamaya devam ediyor. Bu durumda işletmeler BT temellerini güçlendirmeye ihtiyaç duyuyor. Her iş yükü gecikme süresi, ölçek, performans, ekonomi ve konum gibi değişen gereksinimlere sahip ve bunları doğru ele almak büyük önem taşıyor.

HPE, bu zorlukların üstesinden gelmek için uçtaki işletmeler, kurumsal şirketler, özel bulut, veri analitiği ve telekomünikasyon hizmetleri için çığır açan performans ve verimlilik sağlayan yeni sunucularıyla ProLiant Gen11 portföyünü genişletti. Yeni HPE ProLiant Gen11 sunucuları, sezgisel bulut operasyon deneyimi, tasarımdan itibaren güvenlik ve iş yükleri için optimize edilmiş performans sunmak üzere hibrit bir dünya için tasarlandı. Bu yeni sunucular, çok çeşitli iş yüklerini destekleyerek işletmenin modernizasyonunu sağlarken yeni nesil uygulamalar ve altyapı hizmetleri için inovasyonu hızlandırıyor. Bunlar, 4’üncü Nesil Intel® Xeon® ölçeklenebilir işlemcilere sahip HPE ProLiant Gen11 sunucuların yeteneklerinden sadece birkaçı.

Bilgi işlem düzeyini artırarak şirketleri geleceğe taşımak mümkün

4. Nesil Intel Xeon Ölçeklenebilir işlemcilerle oluşturulan HPE ProLiant yeni nesil sunucularla, HPE ve Intel hibrit bir dünya için işletmeleri ileriye taşımak üzere tasarlanmış yeni nesil bilgi işlem sunuyor. Böylece, uçtan buluta, her yerde hibrit ortama güç sağlamak için yeni düzey bilgi işlem çözümlerine sahip olunuyor. Hem ekonomik yerel depolama kapasitesi hem beşikten mezara güvenlik özellikleri, etkileyici enerji verimliliği veya esnek dağıtım seçenekleri, en yeni HPE ProLiant sunucu ailesinde yer alıyor.

4. Nesil Ölçeklenebilir Intel Xeon işlemcilere sahip yeni HPE ProLiant Gen11 Sunucular

Edge için optimize edilmiş

Uçta çeşitli raf ortamları için yeni nesil iş yüklerini modernize etmek ve güçlendirmek için tasarlanmış yeni bir uç merkezli bilgi işlem sunucusu olan HPE Proliant DL320 Gen11, gelişmiş grafik ve depolama için esnek ölçekle endüstri standardı tasarımını sürdürüyor. Artık sanal masaüstü (VDI), video akışı ve analitik gibi hedef iş yükleri için işletmenin bulunduğu her yere ekonomiklik, esneklik ve verimlilikle kurumsal bilgi işlem getirilebiliyor.

Kurumsal şirketler için optimize edilmiş yoğun bilgi işlem

HPE ProLiant DL360 Gen11, yalnızca 1U raf alanına sığabilen boyutuyla ve çift soket performansıyla VM’ler, konteynerler veya çıplak donanım gibi yoğunluk açısından optimize edilmiş işler için kurumsal altyapı hizmetleri sunuyor. Bu, DL360’ı BT altyapıları ve hiper bütünleşik iş yükleri için ideal hale getiriyor.

Kurumsal olarak optimize edilmiş ölçeklenebilir bilgi işlem

HPE ProLiant DL380 Gen11 sunucusu, depolama ve hızlandırıcı için gelişmiş ölçeklenebilirliğe sahip çift soketli 2U form faktörüne sahip. Bu sayede gelişmiş DPU’lar ve GPU’lar gerektiren en zorlu iş yükleri için idealdir. Genişleyebilme yetenekleriyle sanallaştırma ve özel bulutun yanı sıra veri yönetimi dahil olmak üzere çok çeşitli iş yükleri için güç sağlıyor.

İş için optimize edilmiş tower bilişim

HPE ProLiant ML350 Gen11 sunucusu, Linux ve Windows genelinde altı dünya rekoruyla dünyanın enerji açısından en verimli sunucusudur. Hizmet verdiği konum ister bir şube isterse başka bir uzak tesis olsun, uçtaki yeni nesil iş yüklerine esnek bir şekilde güç sağlamak için tasarlandı.

Intel Genel Müdürü ve Bulut ve Kurumsal Çözümler Grubu Başkan Yardımcısı Janet George, konuya ilişkin şöyle konuştu:
“Müşterilerin uçta, bulutta veya her ikisinde çalışan iş yüklerinin titiz gereksinimleri, giderek bağlantılı ve daha fazla veri odaklı bir dünyada çığır açan bilgi işlem performansına ihtiyaç duyuyor. HPE ProLiant Gen 11 sunucularında bulunan 4. Nesil Intel Xeon ölçeklenebilir işlemcilerin piyasaya sürülmesinde HPE’nin yanında yer almaktan gurur duyuyoruz. Birlikte, uçtan buluta hızlandırılmış bilgi işlem taleplerini karşılamak için oluşturulmuş yeni nesil platformları pazara sunarak hem müşteriler hem de iş ortakları için yeni iş potansiyellerinin kilidini açıyoruz.”

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?