HP, Sağlık Hizmetlerini Modernleştiriyor

HP, dünyanın en güvenli ve yönetilebilir “All-in-One” masaüstü bilgisayarı ve sağlık sektörüne özel üretilen dizüstü bilgisayarlarını tanıttı.

HP, hasta bakımı alanının gelecekteki ihtiyaçlarına göre tasarlanan en ileri teknolojiyle donatılmış sağlık hizmeti cihazlarını görücüye çıkardı. HP’nin sağlık hizmetleri portföyü; sağlık hizmeti uzmanlarının, artırılmış hasta güvenliği, daha akıllı iş akışları, teletıp çözümleri ve güçlü veri güvenliği özelliklerini de içeren özel ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirildi. Şirketin yeni cihazları; HP EliteBook 840 G5 Healthcare Edition dizüstü bilgisayar, HP EliteOne 800 G4 23.8 Healthcare Edition All-in-One masaüstü bilgisayarı ve HP Healthcare Edition HC270cr Klinik Gözlemleme Ekranı ürünlerinden oluşuyor.

HP, Dünya Sağlık Hizmeti Kıdemli Direktörü Reid Oakes, “Sağlık hizmeti benzersiz bir alan ve müşterilerimiz, bu alana özel teknoloji çözümleri arıyorlar. Tepeden tırnağa klinik tedavi uzmanlarının ihtiyaçları göz önüne alınarak tasarlanan HP Healthcare Edition portföyü, dünyanın en güvenli ve yönetilebilir cihazlarını içeren ve endüstri-öncelikli çözümleriyle öne çıkan bir portföy olarak dikkat çekiyor” dedi. Oakes, sözlerine şöyle devam etti: “HP’nin yeni Healthcare Edition dizüstü bilgisayarı, All-in-One masaüstü bilgisayarı ve Klinik Gözlemleme Ekranı ile sağlık hizmetleri alanında daha güvenli, daha akıllı ve daha güvenli çözümler sunuyoruz. Sunduğumuz bu hizmetler; sağlık hizmeti sunanların hastaları ile verilerini korumalarını ve iş akışlarını kolaylaştırmalarını sağlarken aynı zamanda da hastaların ön planda tutulduğu etkili bir bakım süreci için işbirliği yapabilmelerine yardımcı oluyor.”

Sağlık hizmeti endüstrisi; konu emniyete, verimliliğe ve güvenliğe geldiğinde kendine özgü bazı zorluklarla karşı karşıya kalıyor. Avrupa Birliği’nde ve Avrupa Ekonomik Bölgesi’nde her yıl 2,5 milyondan fazla sağlık hizmetleriyle ilişkili enfeksiyon vakası meydana geliyor. Bu durum, tekrarlanan ve kapsamlı olan sterilize etme uygulamaları için tasarlanan cihazlara duyulan ihtiyaca işaret ediyor. Ayrıca klinik iş akışının kolaylaştırılması ve sağlık hizmeti deneyimini geliştirmek için verimliliğin artırılması gerekiyor. Klinik tedavi uzmanları iş istasyonlarına ve uygulamalara günde ortalama 70 kez giriş yapıyorlar. Bu da hastalarla etkileşime geçmek için harcanan süreyi etkiliyor. Son olarak, günümüzün güvenlik tehditleri karmaşık olduğu için ayrıntılı savunma stratejileri gerektiriyor. 2016’da 16 milyondan fazla sağlık hizmeti kaydı sızdırıldı veya çalındı. ABD’de, kaybolan veya çalınan her bir kayıt için ortalama veri ihlali maliyetinin 355 dolar olduğu tahmin ediliyor.

HP’nin, derin müşteri içgörüsü ve inovasyon kültüründen faydalanarak geliştirdiği HP Healthcare Edition portföyü, sağlık hizmeti endüstrisine özel daha güvenli, daha akıllı ve daha emniyetli çözümler sunmak üzere tasarlandı.