HP Geleceğe Hazır Portföyü ile Hibrit Çalışmalarda Öncü

Çalışanların yüzde 89’u, yetersiz teknoloji nedeniyle ofise dönme konusunda isteksiz olduklarını bildiriyor. Nereden çalışılırsa çalışılsın olağanüstü deneyimler sunan HP bilgisayarlar, iş istasyonları, çevre birimleri ve hizmetlerle güçlü işbirliği ve üretkenlik sağlıyor.

HP, Amplify İş Ortakları Konferansı’nda, hibrit esneklik için kapsamlı bir bilgi işlem çözümleri setiyle herkes için hibrit çalışmanın bir sonraki çağını başlatacak yeni ürün ve çözümlerini duyurdu.

HP’nin Future of Work araştırmasına göre, çalışanların yüzde 80’i zamanın bir kısmında ofiste olmak istiyor, fakat birçok kurum, çalışanlarını ofise geri döndürmek için mücadele etmeye devam ediyor. HP araştırması, ofise dönüşün önündeki en büyük engelin optimal olmayan bir teknoloji deneyimi olduğunu gösteriyor. Çalışanların yüzde 89’u ofise dönüş kararlarını etkileyen en önemli faktörün teknoloji olduğunu söylüyor. Benzer şekilde, hibrit işte başarılı olduğunu bildirenlerin yüzde 90’ı doğru teknoloji ve araçlara erişimin olumlu bir iş deneyimine yol açtığına inanıyor. Şirketlerin ve çalışanların başarısını sağlamak için, çalışanların işe dönüşünü hızlandıran ve en uygun çalışma koşullarını sağlayan teknolojiler gerekli.

Evde, Ofiste, Toplantı Alanlarında ve Hareket Halindeyken Sorunsuz Çalışma

Yeni nesil HP EliteBook ve ProBook cihazları, HP Presence ile birinci sınıf işbirliği ve üst düzey üretkenlik için donatıldı. Gün boyunca evden ofise ve toplantı odalarına hareket eden kullanıcılara yönelik bu cihazlar hibrit esneklik için tasarlandı:

– HP EliteBook 800 ve 805 G10 Serisi Bilgisayarlar: İşbirliği için dünyanın en gelişmiş kurumsal dönüştürülebilir bilgisayarına sahip olan seri, HP Presence teknolojisi ile sanal toplantıları gerçekçi ve etkileşimli hale getiriyor.
– HP EliteBook 600 ve 605 G10 Serisi Bilgisayarlar: Kurumsal güçleri uygun bir fiyat noktasında en son teknolojiyle donatan birinci sınıf tasarım, işbirliği deneyimleri, yönetilebilirlik ve güvenlik, kullanıcıların ister ofiste ister uzaktan duyulmasını ve görülmesini sağlayacak.
– HP ProBook 400 ve 405 G10 Serisi Bilgisayarlar: Üretkenlik için yerleşik işbirliği araçları, çok katmanlı güvenlik ve dayanıklı, servis verilebilir bir kasa sunarak KOBİ liderlerinin ve çalışanlarının hibrit ortamda başarılı olmalarını ve BT yatırımlarından en iyi şekilde yararlanmalarını sağlıyor.

Hibrit Esneklik için Tasarlanmış Yüksek Performans

HP, yalnızca yüksek performans sunmakla kalmayıp aynı zamanda karmaşık iş akışlarına sahip büyük projelerde iş birliği yaparken hibrit çalışmayla ilgili yeni zorluklara yönelik teknoloji ve çözümlere odaklanarak inovasyonu yeniden canlandırıyor. 2019’dan bu yana şirketlerin yüzde 71’i güvenilirlik, genişletilebilirlik ve uzaktan erişim ile iş güçlerini geleceğe hazırlamak için iş istasyonu kullanımını artırdı. HP Presence ile Z by HP, günümüzün iş akışlarını güçlendirmek için gereken iş birliği araçlarını ve yüksek performanslı bilgi işlem çözümlerini sağlıyor.

En yeni ZBook G10 mobil iş istasyonları olan ZBook Firefly, ZBook Power, ZBook Studio, ZBook Fury her yerden güç, performans ve pil ömrü sağlıyor.

– ZBook Firefly G10 ve ZBook Power G10: Her iki yeni iş istasyonu da profesyonel düzeyde performansı mobilite ile birleştiriyor. Kullanıcılar, profesyonel sınıf bileşenler, gelişmiş işbirliği özellikleri ve renk doğruluğu yüksek ekranlarla üretken kalabiliyorlar; kısacası uzaktan çalışanların projeleri üstlenirken ihtiyaç duyduğu her şeye sahip olabiliyorlar.
– ZBook Studio G10: Bu bilgisayar 3D tasarımdan veri bilimine ve yapay zeka bilgi işlemine kadar her şeyi sunuyor. Çantaya sığan şık bir bilgisayarda profesyonel performansla dolu olan ZBook Studio, hareket halindeyken karmaşık modeller oluşturmak, gerçek zamanlı olarak render almak veya verileri görselleştirmek için tasarlandı.
– ZBook Fury G10: Profesyonel performans için masaüstü sınıfı Intel Core HX işlemci sunarak her yerden yoğun iş akışlarının üstesinden geliyor. Yeni ZBook Fury ayrıca, kullanıcıların aynı anda 3D modeller oluşturması, simülasyonlar çalıştırması, büyük veri kümelerini analiz etmesi veya makine öğrenimi modellerini her yerden eğitmesi için bir NVIDIA RTX  5000 Ada Nesil Dizüstü Bilgisayar GPU’su ile birleştirildi.

Kısa süre önce duyurulan Z by HP Performance Masaüstü Bilgisayarları arasında, hibrit iş alanlarındaki karmaşık ve veri açısından zengin iş akışlarına olanak tanıyan, dünyanın en güçlü 4 GPU’lu tek soketli iş istasyonu yer alıyor. Z by HP’nin amaca yönelik giriş masaüstü iş istasyonlarından oluşan portföyüne yapılan yükseltmeler artık yeni nesil Intel Core işlemciler ve en yeni NVIDIA RTX Professional GPU’lar ile birlikte sunuluyor. Bu giriş seviyesi masaüstü iş istasyonları, üst düzey iş akışları için uzaktan erişim ile çevik kalırken güç ve performansa adım atmak isteyen kullanıcılar için.

Z2 Mini G9, Z2 SFF G9, Z2 Tower G9 ve Z1 Tower G9, aynı anda birden fazla uygulamada çalışan tasarımcılar, mühendisler ve öğrenciler için üretildi. Yeni HP Anyware Uzaktan Sistem Denetleyicisi artık Z2 Mini G9, Z2 SFF G9 ve Z2 Tower G9’da da desteklenecek. Dünyanın en gelişmiş uzaktan yönetim çevre birimi olan Anyware, bant dışı yönetim için tasarlandı ve BT departmanlarına bir iş istasyonu filosunu her yerden izleme ve yönetme olanağı sağlıyor. Z by HP giriş masaüstü iş istasyonu portföyü, kullanıcıları yaratıcı alanda tutmak için performans ve geniş genişletilebilirlik sunmaya devam ediyor.

Çalışma alanı nerede olursa olsun sorunsuz görüntü, ses ve üretkenlik

Hibrit çalışma sadece uzaktan çalışmak değil, aynı zamanda odadakiler ve uzaktan katılanlar için sorunsuz çalışan bir deneyim sunmak anlamına geliyor. HP ve Poly şimdi hibrit çalışma için dünyanın en kapsamlı ticari video konferans cihazlarını sunuyor.

En son Poly yazılım güncellemesi olan Poly Video OS 4.0, en ilgi çekici uzaktan işbirliği deneyimi için birden fazla konuşmacıyı kadrajda tutabilen yapay zeka destekli çoklu kamera modu gibi güçlü deneyimler sunuyor. Poly Video OS 4.0 artık Poly Studio X Serisi video barlarda ve Poly G7500 modüler video konferans sisteminde kullanılabilir. Poly Studio X70, Poly G7500 ile birlikte Microsoft Teams için onaylanmış büyük odalara yönelik ilk ve tek video barıdır. Ayrıca, Poly Studio X Android tabanlı video barlar Google Meet için mevcut ve sertifikalıdır.

Uzaktan bilgisayar yönetiminin sınırları genişliyor

Hibrit çalışma, büyük ölçekte uzak bilgisayar yönetimini daha karmaşık, ancak daha gerekli hale getirdi. HP, bu zorluğun üstesinden gelmek için, uzak bilgisayarlara son derece esnek ve güvenli bir bağlantı sağlayarak BT’nin kapalı veya çevrimdışı olduğunda bile cihazları yönetmesine olanak tanıyan bir BT yönetim bağlantı çözümü olan HP Wolf Connect’i duyuruyor. Hücresel tabanlı bir ağ kullanan HP Wolf Connect’in sağlam bağlantısı, BT ekiplerinin dağınık bir hibrit iş gücünü kolayca yönetebilmelerini sağlamaya yardımcı oluyor. HP Wolf Connect, destek taleplerini çözmek için gereken zamanı ve çabayı azaltabiliyor, olası bir ihlali azaltmak ve varlık yönetimini optimize etmek için verileri kayıp veya hırsızlığa karşı güvence altına alabiliyor.

HP Wolf Connect with HP Wolf’s Protect and Trace, kapalı veya İnternet bağlantısı kesilmiş olsa bile bir bilgisayarı uzaktan bulabilen, kilitleyebilen ve silebilen dünyanın ilk yazılım hizmetidir. Bu özellik, hassas verileri hareket halindeyken korur ve bilgisayarın düzeltilmesi veya değiştirilmesi ihtiyacını azaltarak BT maliyetlerini düşürmeye yardımcı oluyor.

HP Delivery Hibrit Çalışan Kurulumunu Kolaylaştırıyor

BT ekipleri artık hem evde hem de ofiste hibrit çalışanları yönettiğinden, çalışanları dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar doğru cihazlarla donatmak güvenilmez, karmaşık ve zahmetli bir süreç olabiliyor.

HP Lojistik Hizmetleri’nin bir parçası olan HP Delivery çözümü, HP ticari bilgisayarları, ekranları ve çevre birimlerini doğrudan dünyanın dört bir yanındaki çalışanların ikamet adreslerine göndererek hibrit çalışanların cihazlarını kutudan çıkarır çıkarmaz rahatça kurup çalıştırabilmelerini sağlıyor. HP Eve Teslimat güncellemeleri daha verimli sipariş, takip ve teslimat kanıtı sağlıyor.

Etiketler: ,

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?