HMD Global Türkiye Müdürü Sertaç Şener

Nokia telefonlarının evi HMD Global, sektörün deneyimli isimlerinden Sertaç Şener’i Türkiye Müdürü olarak görevlendirdi.

Nokia telefonlarının evi HMD Global, Sertaç Şener’in Türkiye Müdürü olarak görevlendirildiğini duyurdu. Şener, teknoloji ve akıllı telefon sektöründe özellikle satış, pazarlama, kurumsal iletişim ve sınır ötesi ekiplere liderlik alanlarında edindiği 20 yılı aşkın deneyimiyle yeni görevine devam edecek.

Yeni görev ile ilgili görüşlerini paylaşan HMD Global Orta Doğu ve Kuzey Afrika Başkan Yardımcısı Per Ekman, “Sertaç Şener gibi başarılı bir profesyoneli ekibimize katmaktan oldukça mutluluk duyuyoruz. Yerel pazar bilgisinin ve global iş tecrübesinin, gerçek bir Nokia telefon deneyiminin tüm özelliklerini sunma vaadimizi yerine getirme yolunda, HMD Global’in Türkiye’deki operasyonunu başarılı şekilde devam ettireceğine inanıyoruz” dedi.

Bu atama, HDM Global’in Türk pazarında varolma ve sektörün en saygı duyulan markalarından birinin mirasını taşıyabilecek tutkulu ve deneyimli isimleri bir araya getirme konusundaki kararlılığını ortaya koyuyor.

Sertaç Şener kimdir?

Kariyerine 2000 yılında teknoloji sektörüyle başlayan Sertaç Şener, Nokia’nın hem bölge hem de Türkiye pazarlama ve satış ekiplerinde farklı görevlerde bulundu. 2010 yılında Avea’da Marka İlişkileri Direktörü olarak çalışan Şener, 2011 yılında Nokia Türkiye’ye Pazarlama Direktörü olarak dönüş yaptı. 2014 yılında Nokia Türkiye Genel Müdürlüğü’nün ardından Microsoft’ta Mobil Cihazlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Sertaç Şener, 2016 yılında Hopi’de Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı oldu. Son görevinde pazarlama, dijital pazarlama, marka ilişkileri, CRM ve kampanya yönetiminden sorumlu olan Şener, Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi mezunudur.