Hitit Bir Kez Daha Teknolojinin En Hızlı Büyüyen Kuruluşları Arasında

Deloitte tarafından bu yıl 13.’sü düzenlenen Teknoloji Fast 2018’de, Türkiye’nin en hızlı büyüyen 50 teknoloji şirketi belirlendi. 25 yıldır yerli teknoloji ile dünya havayolu yazılım sektörüne yön veren Hitit, bu yıl da listede, en hızlı büyüyen şirketler arasındaki yerini aldı.

Havayolu yazılım sektöründe tamamı yerli ve yenilikçi ürünleri ile dünyaya hizmet ihraç eden Hitit; Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye 2018 Programı’nda yer aldı. Deloitte tarafından düzenlenen Teknoloji Fast 50 Türkiye Programı, son dört yılda en hızlı büyüyen ve cirosunu en fazla arttıran şirketleri bir araya getiriyor. Teknoloji alanında merkezi Türkiye’de olmak koşuluyla, kuruluşlar 2014-2018 yılları arasında net satış gelirlerinde kaydettikleri büyümeye göre programda yer almaya hak kazanıyor. Bu yıl 13.’sü hayata geçirilen program, Türkiye’nin dijital ekosisteminin gelişmesinde öncü rol üstlenen kurumların bilinirliğine, Türkiye’yi yurt dışında da başarıyla temsil etmeleri için destek olmaya devam ediyor.

Bugün tamamı yerli ve yenilikçi yazılım ürünleri ile 16 ülkede 23 havayolunu uçuran Hitit Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nevra Onursal Karaağaç konuyla ilgili şunları söyledi: “Hitit olarak; Türkiye’de olmayan bir sektörü canlandırmak ve dünyaya taşımak üzere 25 yıl önce yola çıktık. Bu sürede sektörün gelişimine hem tanıklık hem de öncülük ederek büyümeye devam ettik. Bugün geliştirdiğimiz teknoloji ile her yıl 65 milyon yolcunun uçmasını sağlayan altyapıyı sunarken, bir Türk markası olarak, dünyada sektörün önemli aktörlerinden birisi haline gelmenin de kıvancını yaşıyoruz. Yerel ve küresel düzeyde yakaladığımız başarının farklı ödül ve değerlendirmelerle görünür kılınması, gelecek hedeflerimize ulaşma konusunda inanç ve motivasyonumuzu arttırıyor.”

Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye 2018 Programı’na dahil olmak isteyen şirketlerin 2014 yılı net satış geliri en az 50.000 avro, 2017 yılı net satış geliri en az 1.000.000 avro olması, merkezlerinin Türkiye’de bulunması ve bir “teknoloji şirketi” olması gerekiyor. Programda, faaliyet gelirlerinin önemli kısmını sağladığı bir teknolojiye sahip olan ya da gelirlerinin önemli bir bölümünü teknoloji araştırma ve geliştirme çalışmalarına ayıran firmalar, “teknoloji şirketi” olarak tanımlanıyor.

Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) bölgesindeki Deloitte Teknoloji Fast 50 programlarında sıralamaya giren firmalar, EMEA’nın en hızlı büyüyen 500 teknoloji şirketinin belirlendiği Deloitte Teknoloji Fast 500 EMEA Programı’na da girme fırsatı buluyor.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?