Automation Fair 10 Kasım’da Başlıyor

Rockwell Automation’ın bu sene 30’uncusunu düzenlediği Automation Fair, 10-11 Kasım 2021 tarihlerinde yapılacak. Şirketin en güncel inovasyonları, teknik eğitim fırsatları ve daha fazlasını sunan online otomasyon etkinliği için kayıtlar başladı. Hibrit model ile gerçekleşecek fuarda; Rockwell Automation’ın IT/OT uzmanlığının değerine ve gücüne tanık olmanın yanı sıra, inovasyon uzmanları, şirket yöneticileri, kanaat önderleri ve endüstrideki kişilerle bağlantı kurma fırsatı yakalanacak.

Endüstriyel otomasyon ve dijital dönüşüm alanında dünya liderlerinden Rockwell Automation, Inc. (NYSE: ROK), 10-11 Kasım 2021 tarihlerinde hibrit olarak düzenleyeceği Automation Fair’ın bu yıl 30’uncusunu gerçekleştiriyor. Fuarda; endüstriyel otomasyon ve dijital dönüşüm alanındaki en yeni ürünler, çözümler ve hizmetler konuşulacak. Rockwell Automation’ın IT/OT uzmanlığının değerine ve gücüne tanık olacak katılımcılar; inovasyon uzmanları, şirket yöneticileri, kanaat önderleri ve endüstrideki kişilerle bağlantılar kurmak için bir önceki fuara kıyasla daha fazla fırsata sahip olabilecek.

Rockwell Automation Küresel Pazarlama Başkan Yardımcısı Tina Dear, Automation Fair’ın 30’uncı yılını, bütün bunları mümkün kılan insanlarla yani müşterileriyle birlikte kutlayacaklarını belirterek, “Bu yıl, ilgi çekici açılış sunumlar, teknik oturumlar, endüstri merkezli panel konuşmaları ve Rockwell Automation ve PartnerNetwork programımızdaki üyelere ait en son inovasyonları ve çözümleri fuar alanımızda tanıtacağız ” diye konuştu.

Perspektiflere bu yıl katılımcılar da dahil olabilecek

Yapılan açıklamada; 9 Kasım’da Rockwell Automation’dan gelen idari kadronun ve sektörün kanaat önderlerinin geleceğe dair vizyonları, ‘Perspektifler’ oturumu üzerinden paylaşılacak. Daha önce sadece medyaya sunulan bir etkinlik olan Perspektifler’e bu yıl kaydolan tüm katılımcılar talep üzerine erişebiliyor.

Proses Çözümleri Kullanıcı Grubu (PSUG)

Automation Fair; otomasyon teknolojileriyle ilgili detaylı bilgi vermek üzere yapılan interaktif bir etkinlik olmasının yanı sıra, sektöre yön veren Proses Çözümleri Kullanıcı Grubu (PSUG) kapsamında bir açılış sunumu da içeriyor. PSUG, Automation Fair ile birlikte düzenlenirken kontrol stratejileri, optimizasyon, proses emniyeti ve toplu otomasyon alanlarında kapsamlı bilgiler de sağlayacak.

Etkinlikte ilgi çekici sergiler de bulunuyor

Fiziki olarak Teksas’ın Houston şehrinde düzenlenen Automation Fair’da müşterilerden birinin üretim hikayesine hayat veren sergi, interaktif bir şekilde gezilebilecek. Ayrıca Rockwell Automation ile PartnerNetwork programının üyelerine ait 100’den fazla sergi online olarak takip edilebilecek. Yeni teknolojik çözümler, demolar ve şirketlerin faaliyetleri fuar alanında tanıtılıyor. Katılımcılar, ürün uzmanlarıyla özel olarak görüşme de sağlayabilecek.

Endüstri forumları ile dikkat çekiyor

Fuarda düzenlenen endüstri forumlarında; otomotiv ve lastik, kimya, karbonsuzlaştırma ve yeni gelişen enerji kaynakları, yiyecek ve içecek, yaşam bilimleri, metaller, madencilik ve çimento, OEM, petrol ve gaz, güç ve enerji ve atık su alanları konuları konuşulacak. Ayrıca fuarda önde gelen endüstri liderlerinin yapacağı panel konuşmaları da izlenebilecek.

En son teknolojik gelişmeler ürün ve teknoloji oturumlarında 15’ten fazla ürün ve teknoloji oturumuna erişim sağlanacağı belirtilirken, oturumlarda bugünün, yarının ve geleceğin üretim ortamının ihtiyaçlarını karşılamak için en son ürünlerin, teknolojilerin, çözümlerin ve hizmetler hakkında önemli açıklamalar yer alacak.

Rockwell Automation Teknoloji ve Alan Uzmanlığı EMEA Kıdemli Direktörü Jan Van Den Bossche ürün ve teknoloji oturumları ile ilgili şunları söyledi: “90’dan fazla ürün ve teknoloji oturumu en son ürünleri, teknolojileri, çözüm ve hizmetleri, ayrıca bu operasyonların bugünün, yarının ve geleceğin üretim ortamına cevap vermesine nasıl yardımcı olabileceği ele alınacak”

Rockwell Automation Yazılım Satışından Sorumlu EMEA Başkan Yardımcısı Mark Bottomley ise “Düzenlediğimiz etkinliğimizde oturumlara ek olarak, katılımcılar en son teknolojiler ve ürünlerdeki gelişmelerle ilgili uygulamalı olarak deneyim kazanabilecek. Bu uygulamalı, interaktif eğitim laboratuvarları Allen‑Bradley ve FactoryTalk’a ait ürün portföyünü kapsıyor” dedi.