Hedef Küresel InsurTech Şirketi Olmak

Enterprise Next röportajlarında konuğumuz SFS Yazılım ve Danışmanlık Genel Müdürü Murat Atıcı oldu.

30 yıllık sigortacılık ve teknolojik birikimi ile uçtan uca tüm ihtiyaçları karşılayan yazılım ürünleri ile hizmet veren SFS Yazılım ve Danışmanlık, bu büyümeye katkı sunan güçlü şirketlerden biri olarak yer alıyor. Türkiye’nin önde gelen ve aralarında Gulf, Ray, Quick, Ankara ve Magdeburger Sigorta’nın da yer aldığı toplam 13 sigorta şirketine uçtan uca çözümler sunan SFS, bu şirketlerin büyümesi ve pazar payını genişletmesine de güçlü katkılar sunuyor.

Temel sigortacılık çözümlerini B2B’nin yanında B2C ve B2B2C gibi marjinal faydası yüksek dijital yapılarla donattıklarını ifade eden Murat Atıcı, “Salgın döneminde daralan sektörle birlikte talebe dayalı yapmış olduğumuz geliştirmeleri sektördeki toparlanmaya paralel olarak ürün odaklı katma değeri yüksek sigorta şirketlerine rekabet avantajı sağlayacak çözümler haline getirdik. SFS olarak bu kapsamda temel sigortacılık yazılım ürünlerimizin yanında TÜBİTAK destekli dijital sigortacılık çözümleri ile son kullanıcıya hizmet eden yüksek inovasyon çözümlere odaklanıyoruz. Geliştirdiğimiz ürünleri sigorta şirketlerine müşteri kazanımı ve prim üretim artışına katkı sağlayacak çözümler haline getirdik ve hizmet verdiğimiz sigorta şirketleri, prim üretimlerinde bu yılın ilk 8 ayında yüzde 20 artış gerçekleştirerek pazar paylarını artırdılar” dedi.

Tüm bunları ve daha fazlasını  SFS Yazılım ve Danışmanlık Genel Müdürü Murat Atıcı ile gerçekleştirdiğimiz aşağıdaki keyifli sohbetten  aşağıdan izleyebilirsiniz.