Hedef Bir Platform Olarak Büyümek

Temelleri ABD’de atılan ve Türkiye’de Etiya’dan aldığı yatırım desteği ile büyüme hedefine doğru ilerleyen Ofisim.com, her ölçekteki şirket için altyapı platformu olmayı planlıyor.

Türkiye’de yeni yeni konuşulmaya başlayan low-code platformlarını yapay zeka dünyasıyla buluşturmayı hedefleyen Ofisim.com Kurucu ve CEO’su Serdar Turan ile yaptığımız sohbetin detaylarını bu yazımızda okuyabilirsiniz.

Uzun yıllar ABD’de teknoloji alanında çalışan Serdar Turan, Türkiye’ye dönerek Ofisim.com’un temellerini attıklarını söylüyor. İlk olarak Etiya’dan 500 bin dolar yatırım aldıklarına vurgu yapan Turan, “Bu yatırım hedeflerimizi büyütmemizin ilk adımı oldu. 2019 sonuna kadar bu destekle yürüttüğümüz TÜBİTAK projesi ile Türkiye’deki ilk yapay zeka destekli low-code platformunu da hayata geçirmeyi planlıyoruz. Yıldız Teknopark ve Bilkent Cyberpark’taki ofislerimizdeki çalışan uzman sayımızı da 3’e katlamayı başardık ve bu yıl içinde yurt dışında da bir ofis açmayı da hedefliyoruz” dedi.

Kuruluşunun ikinci yılında 3000’den fazla şirkete ulaşmayı başardıklarına da vurgu yapan Serdar Turan bu konu hakkında ise şunları söyledi:
“Geliştirdiğimiz bulut tabanlı CRM ve İnsan Kaynakları uygulamalarıyla şirketlere, bulut tabanlı, özelleştirilebilir ve entegre çözümler sunan bir yapıyız. Bu uygulamlarımız bulut teknolojilerinin sunduğu kesintisiz ve entegre çözümleri kullanarak müşterilerimizin hayatlarını kolaylaştırıyor. Kodlama bilgisi gerektirmeyen bulut tabanlı uygulama geliştirme platformumuzun Türkiye’de ilk ve tek olduğunu düşünüyoruz.”

Türkiye tamam hedef yurtdışı ofisi

Low-code platformu ile kullanıcılara herhangi bir kodlama bilgisi gerekmeden uygulama geliştirme imkanı sunan Ofisim, platformuna önümüzdeki dönem ekleyeceği birçok özelliğin yanı sıra, Türkiye’deki ilk yapay zeka destekli low-code platformunu da hayata geçirmeyi planlıyor.Her geçen gün portföyünü genişleten Ofisim, en çok hizmet, bilişim teknolojileri, danışmanlık, sağlık, turizm, eğitim ve emlak sektörlerinde tercih ediliyor. Sürekli büyüyen yapısıyla, çalışan uzman sayısını 3’e katlayan Ofisim’in Yıldız Teknopark ve Bilkent Cyberpark’ta ofisleri bulunuyor ve bu yıl içinde yurt dışında da bir ofis açmayı hedefliyor.

2018 sonunda hedef 10.000 kullanıcı

Son dönemde özellikle KOBİ’lerin bulut tabanlı iş uygulamalarına ilgi gösterdiklerini söyleyen Serdar Turan, “2018’de yurt dışında da bir ofis açmak üzere çalışmalarımıza başladık. Pazarlama ve satış çalışmalarımızla 2018’de 10 binin üzerinde kullanıcıya ulaşmayı hedefliyoruz. Ofisim’i Türkiye’deki bulut tabanlı iş uygulamaları ortamında lider bir konuma getirmek istiyoruz ve tüm iş uygulamalarımızın üzerinde çalıştığı uygulama geliştirme platformumuz PrimeApps’i, uluslararası pazarlara sunmak hedefindeyiz.”

1 Milyon saatlik kullanımı aştı

7×24 canlı ve kesintisiz hizmet veren online sistemindeki aktivite oranı, milyon saatlik kullanım barajını aşan Ofisim, kolayca özelleştirilebilir uygulamalarıyla pazardaki rakiplerinden ayrışıyor. Web sayfası üzerinden saniyeler içerisinde yeni form ya da form alanı oluşturarak kullanma imkanı sunan Ofisim, bu sayede birçok sektörden farklı müşteri ihtiyaçlarına kolayca cevap verebiliyor. Kullanıcılarına, iş süreçlerinde onay gerektiren ya da iş akışı olan bir durum varsa, birkaç tıkla bunu tanımlayabilme ya da alanında uzman ekibinden destek alarak özelleştirme yapma avantajıyla Ofisim, sektöründe fark yaratıyor.

 

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?