Global Interconnetion Academy Girişimi Hayata Geçirildi

DE-CIX, yeni nesil internet endüstrisi yeteneklerinin gelişimini yönlendirmek için bilgiye erişimi kolaylaştırıyor. İlk kurslar, “IX (internet değişimi) nedir?” ve “Networking temelleri” kayıtlara başladı. Barselona Üniversitesi UPF (Universitat Pompeu Fabra) ile yapılan girişim, DE-CIX’in dünya çapında internetin daha da geliştirilmesini sağlayan bilgiye erişim sağlama taahhüdünü yansıtıyor.

DE-CIX, Barselona’daki Universitat Pompeu Fabra (UPF) ile birlikte geliştirilen global Interconnection Academy’nin ilk kurs modülü için kayıt almaya başladığını duyurdu. Nano MOOC’ler (Massive Open Online Courses – Kitlesel açık çevrimiçi kurslar) veya NOOC’ler olarak tasarlanan kurslar, etkileşimli, tamamen çevrim içi, ücretsiz ve dünya çapında herkese açık. Kapsamlı bir eğitim izinde olan “Networking temelleri” ile “IX (internet değişimi) nedir?” adlı iki ders, şu an itibarıyla açık. Birbirine bağlantının tüm değer zincirini kapsayan yeni kurslar da önümüzdeki aylarda eklenecek. Katılımcılar, her bir kursu başarıyla tamamlamaları karşılığında blockchain tabanlı sertifikalar alarak nihai hedef olarak tamamlanan ve sahibini Sertifikalı Birbirine Bağlantı Uzmanı olarak tanımlayan tüm kursları birleştiren bir ana sertifika elde edecekler. DE-CIX ayrıca diğer sektör paydaşları ve akademik kurumları ek içeriklerle katkıda bulunmaya davet ediyor ve zaman içinde üniversite ağı da, Interconnection Academy materyallerinin farklı kültür ve pazarlara uyarlanmasını sağlamak için genişletilecek.

DE-CIX CEO’su Ivo Ivanov konu hakkında “Birbirine bağlantı endüstrisi için yetenek yetiştirmek, kurumsal sektörden gittikçe artan sayıda yeni katılımcının özelleştirilmiş ve kontrol edilebilir birbirine bağlantı ihtiyacının farkına vardığı da göz önünde bulundurulduğunda, önümüzdeki on yıllar için büyük önem taşıyor. Akademi, birbirine bağlantı ve bağlanabilirlik işinde çalışmak isteyen tüm sektörlerden bireylerin kariyerlerine destek olacak” yorumunu yaptı. “Birbirine bağlantıda küresel lider olarak, dünya çapında internetin gelişimini yönlendirecek bilgiye erişimi kolaylaştırma sorumluluğuna ve ayrıcalığına sahibiz. DE-CIX, global Interconnection Academy eğitim platformunu dijital altyapı endüstrisinin tüm üyelerine ve dijital iş kollarını ivmelendirmek için bu altyapıya bağlı olan diğer birçok sektöre açık hale getirmeye kararlı.”

Global Interconnection Academy kursları, birbirine bağlantı değer zincirindeki mevcut oyuncular ve birbirine bağlantı hakkında bilgi edinmek ve bunu bir BT stratejisine nasıl uygulayacağını öğrenmek isteyen tüm kurumsal profesyoneller için özel olarak hazırlandı. Kurslar ayrıca, birbirine bağlantı dünyasında bir kariyere başlamak isteyen BT öğrencileri için de uygun. Kursların çeşitliliği arttıkça birbirine bağlantı, dijital altyapı ve dijital ekonomideki işletmelerin ihtiyaçları ile ilgili iş stratejisi başlıklarından son derece teknik konulara kadar uzanacak. Programın amacı, tüm endüstriden hem genç hem de deneyimli profesyoneller için eğitim ve uzmanlık açısından standartlar belirlemek. Böylece program, mevcut beceri açığı ile birlikte kuşaksal ve coğrafi zorluklardan kaynaklanan dijital bilgi uçurumunu kapatmaya yardımcı olabilir.

Ivo Ivanov sözlerini şöyle sürdürüyor: “Birçok şirket, personelinin, kurum içinde gerekli bilgi birikimine sahip olmasını sağlamak için, onları uzun ve yorucu eğitimler almaya gönderecek kaynaklara sahip değil. Burada, DE-CIX global Interconnection Academy, mevcut personelin profesyonel gelişimi için mükemmel bir fırsat sunarken aynı zamanda kariyere yeni başlayanların da niteliklerine değer katıyor.”

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?