Gate.io Türkiye’de Yeni Genel Müdür

Gate.io, Türkiye Genel Müdürü’nü belirledi. Gate.io Türkiye başta olmak üzere önemli bölgelerdeki yatırımlarını sürdürürken Kafkas Sönmez Gate.io Türkiye Genel Müdürü olarak atandı.

Gate.io’nun yoğun genişleme stratejilerini de duyurduğu 9. yıl kutlamalarının ardından Türkiye ve büyük pazarlardaki planlarını açıkladı. Yol haritası kapsamında Gate.io Türkiye’nin Genel Müdür koltuğuna sektörün deneyimli ismi Kafkas Sönmez getirildi. Sönmez’in atamasını takiben Pazarlama Direktörü, Operasyon Direktörü gibi yeni atamaların da açıklanacağı duyuruldu.

Gate.io Küresel İletişim Başkanı Dion Guillaume, “Gate.io olarak Türkiye’yi büyümemiz için kilit bir pazar olarak görüyoruz. Bu kapsamda Kafkas’ın ekibe katıldığını duyurmaktan ekip olarak heyecan duyuyoruz. Genişleme stratejimizin bir parçası olarak, önemli pazarlardaki kullanıcılarımızın ihtiyaçlarına daha fazla odaklanıyoruz. Daha iyi bir genel kullanıcı ve topluluk deneyimi için etkili olacağına inanıyorum. Kafkas Sönmez’in bu atamasının stratejik hedeflerimiz için önemli buluyoruz. Kendisini kutluyor ve başarılar diliyorum” dedi.

Ana spot borsasında 1450’den fazla coin ve token sunan Gate.io 190’dan fazla ülkede faaliyet gösteriyor. Birçok farklı projeye yöneten Gate.io erken aşama bir yatırım ve NFT pazarı olan NFT Box dahil olmak üzere kapsamlı bir ürün ve hizmet ekosistemi sunuyor.

Yakın zamanda Fiat Onramp ile Türk Lirası desteğini de ekleyen şirket, 17 dil seçeneğinin içerisinde yer alan Türkçe dil desteğiyle Türkiye’deki kripto para yatırımcılarına hizmet sunuyor.

Gate.io’yu Türkiye’deki en iyi kripto para borsası yapmayı amaçlıyoruz

Ataması hakkında konuşan Gate.io Türkiye Genel Müdürü Kafkas Sönmez, “Gate.io ekibine katılmaktan heyecan duyuyorum ve şirketin Türkiye pazarına yönelik vizyonunu gerçekleştirmesine yardımcı olmayı dört gözle bekliyorum. Son iki yılda kripto endüstrisi hızlı bir büyüme kaydetti ve Gate.io gibi şirketler için Türkiye fırsatlarla dolu önemli bir pazar haline geldi. Bundan sonraki süreçte Genel Müdür olarak ekibimizle Gate.io’yu Türkiye’deki en iyi kripto para borsası yapmak adına büyük bir çaba göstereceğiz’’ dedi.

Gate.io’ya kripto para sektöründeki 7 yıldan fazla deneyimi ve bu alanda önde gelen birkaç şirketle çalışmış olarak katılan Sönmez, son 4 yılını farklı bir platformda çeşitli pozisyonlar da ve son olarak Türkiye Genel Müdürü göreviyle sürdürdü.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?