Fujitsu ve Veeam Birlikte Hareket Ediyor

Sanal makineler için basitleştirilmiş yedekleme işlemleri sayesinde, işyeri ve bulutta çalışan kritik iş altyapıları en yüksek oranda sistem kullanılabilirliğine ulaşıyorlar.

Fujitsu ve Veeam, veri merkezlerinde kritik görev yapan sanal makineler için yedekleme ve kurtarma operasyonlarını basitleştiren çözümü sunuyorlar. Bu yeni birliktelik, veri kullanılabilirliğinin artmasını ve felaketlerde veya plansız sistem çökmelerinde daha hızlı kurtarma imkanı sunuyor. Sektörün en geniş depolama altyapısı seçeneği olan Fujitsu ETERNUS ve önde gelen bulut veri yönetimi çözümü Veeam Available Suite’in bu birlikteliği, yüz binlerce şirketin işlerini sorunsuz sürdürmelerine sağlayacaktır.

Çoğu işletmenin tamamen sanallaştırılmış bilgi işlem ortamlarına doğru gelişim göstermesiyle, sanallaştırılmış ortamların güvenlik gereksinimi, sanal makinelerin yedekleme ve hızlı kurtarma işlemlerine daha fazla önem verilmesine neden oluyor. Fujitsu ve Veeam, sanal makinelerin gerçek üretim ortamlarında (tesislerde ve bulutta) yedekleme ve geri yükleme işlemlerini büyük ölçüde basitleştirmek ve otomatikleştirmek için bir araya geldi.

Fujitsu EMEIA’daki Kategori Başkanı Olivier Delachapelle konuyla ilgili şunları söylüyor: “Günümüzde ağırlıklı olarak sanallaştırılmış ortamlarda belirli görevlere adanmış sanal makineler işimizi sürdürmek için ihtiyaç duyduğumuz kritik altyapının bir parçası haline geldi. Ayrılmaz bir yedekleme stratejisi, sanal makine ortamınızın düzenli olarak anlık görüntülerini kullanmak anlamına geliyor. Böylece, planlanmamış herhangi bir arıza durumunda kesinti süreleri en aza indirgenebilir. Fujitsu, Veeam ile bir araya gelerek, üretimde kullanılan sanal maklneler için yedekleme işlemlerini basitleştirerek, iş açısından kritik öneme sahip verilerin en yüksek düzeyde kullanılmasını sağlamanın yanı sıra daha hızlı veri kurtarma imkanı sağlıyor.”

Veeam Global Mimari Grup Başkan Yardımcısı Ken Ringdahl, “Veeam Yedekleme ve Kopyalama modülünün Fujitsu ETERNUS depolama dizileriyle birlikteliği, depolama sistemlerini hızlandırıyor ve işletmelerin üretim sistemlerinde aşırı yüklenmeden oluşabilecek veri kaybının azalmasına yardımcı oluyor. Bu yaklaşım yalnızca veri korumasını geliştirmekle kalmıyor, aynı zamanda sanal makineler için performanstan ödün vermeden yüksek hızda yedekleme ve geri yükleme imkanı sağlıyor.”

Fujitsu ETERNUS AF all-flash ve ETERNUS DX hibrit depolama ile uyumlu “Veeam Depolama Anlık Görüntü Eklentisi” sayesinde kullanıcılar üretim ortamları üzerinde çok az ya da hiç etki göstermeden sanal makinelerinin anlık yedeklemelerini veya kopyalarını oluşturabiliyorlar. Bu gelişmiş veri koruma özelliği, kritik kurtarma noktası hedefi (RPO) ve kurtarma zamanı hedefi (RTO) arasındaki boşluğu kapatıyor. Bu durum, her zaman yüksek veri kullanılabilirliğini garanti ederken, bir felaket durumunda iş sürekliliğini sağlıyor.

Fujitsu ve Veeam’in birlikte oluşturduğu bu çalışmanın bir sonraki adımı ortaklık olabilir. Bu iki kurum daha önce uzun süreli veri saklama ve uyumluluk için gerekli olan sanal makine verileri için sorunsuz teyp arşivlemesi ve kurtarma performansını artırmak amacıyla Veeam Data Mover yazılımını Fujitsu ETERNUS CS800 S7 veri koruma cihazına ve ETERNUS LT140 ve LT260 teyp sistemlerine entegre etmek için bir araya geldiler.

Fujitsu ETERNUS DX ve AF için Veeam depolama anlık görüntü eklentisi ile işletmeler, üretim safhasından arşive kadar tüm verilerinin her zaman kullanılabilir, koruma altında ve aktif bir şekilde çalıştığından emin olabilirler.