Fortinet, SASE Çözümünün Kapsamını Genişletiyor

Fortinet WLAN portföyü sayesinde FortiSASE entegrasyonu, uzaktan çalışanları ve dağıtık uçları güvenli bir şekilde bağlamak için daha fazla seçenek sunuyor. Dijital deneyim izleme yenilikleri ise uçtan uca optimum kullanıcı deneyimi sağlıyor.

Fortinet, endüstri lideri tek tedarikçili SASE çözümündeki yeni geliştirmeleri duyurdu. FortiSASE halihazırda hibrit iş gücünü birleşik bir ajan aracılığıyla koruyor ve şube için SD-WAN entegrasyonu içeriyor. Bu son duyuru ise FortiSASE’in piyasadaki en kapsamlı çözüm olduğunu pekiştiriyor.

Fortinet Pazarlama ve Ürün Stratejisinden Sorumlu Başkan Yardımcısı John Maddison konuyu şöyle değerlendiriyor:
“Fortinet sürekli olarak SASE yenilikleri sunmaya kendini adamış olan bir şirket. Bu nedenle daha fazla kurum karmaşık hibrit ortamlarını güvence altına almak, yönetmek ve hibrit çalışmaya dah da verim katmak için Fortinet’i tercih ediyor. Bu duyurumuzla birlikte müşterilerimiz, mikro şubelerinde bulut tarafından sağlanan güvenlikten yararlanabilecek, gelişmiş veri kaybı önlemeden faydalanabilecek ve dijital deneyimi uçtan uca ölçebilecekler.”

Yenilikler Neler?

Mikro şubeler ve IoT/OT cihazları için SASE: FortiSASE artık mikro şubelerin ve ilgili cihazların güvenliğini sağlayan kurumları daha fazla desteklemek için Fortinet WLAN portföyünde genişletilmiş entegrasyonlar içeriyor. FortiAP wireless access points (FortiAP kablosuz erişim noktaları), IoT ve OT cihazları da dahil olmak üzere tüm cihazlarda kapsamlı güvenlik denetimi için mikro şubelerden gelen trafiği akıllı bir şekilde SASE varlık noktasına (POP) aktarıyor. Bu entegrasyon aynı zamanda Fortinet WLAN portföyünün, müşterilerin FortiSASE için zaten kullandıkları aynı basit, bulut tabanlı yönetim konsolu tarafından yönetilebileceği anlamına geliyor. Tüm bu güncellemeler Fortinet’in kullanıcılara sağladığı mevcut desteği tamamlıyor ve kurumlara sandboxing, saldırı önleme sistemi ve URL filtreleme gibi kurumsal sınıf korumaları ek cihazlar veya hizmetler olmadan mikro şubelere genişleterek bulut tabanlı güvenliğe yeni bir yaklaşım sunuyor.

Geliştirilmiş veri kaybı önleme (DLP) hizmeti: Bulut üzerinden sunulan güvenlik hizmetlerinin bir parçası olarak FortiSASE, tüm hibrit ortamdaki hassas verileri korumak için FortiGuard destekli DLP hizmetini içeriyor. Bu hizmet artık daha geniş bir yelpazede veri tanımlayıcıları, dosya türleri ve Hizmet Olarak Yazılım (SaaS) uygulamalarının yanı sıra istem dışı veri sızıntılarını önlemek için gelişmiş veri eşleştirme tekniklerini de içeriyor. DLP’yi sürekli geliştiren Fortinet, kurumlara bulut uygulamaları hakkında derinlemesine bilgi ve yeni tehditlere etkili bir şekilde karşı koyacak araçlar sağlıyor.

Uçtan uca dijital deneyim izleme (DEM): Fortinet’in DEM çözümü FortiSASE ile entegre olarak kullanıcılar, Fortinet global SASE POP’ları ve WebEx, Office365 ve Dropbox gibi SaaS uygulamalarının performansı hakkında kapsamlı ağ ve SaaS uygulama takibi için içgörü sağlıyor. Ayrıca bu entegrasyon, BT ekiplerine çözüm sürelerini azaltmak ve olumlu bir kullanıcı deneyimi sağlamak için ihtiyaç duydukları bilgilerle güçlendiren uçtan uca görünürlük sağlamak için uç nokta izleme sunuyor.

Sektörün en kapsamlı SASE çözümü

FortiGuard Yapay Zeka Destekli Güvenlik Hizmetleri tarafından desteklenen Fortinet’in SASE çözümü, güvenli web ağ geçidi, bulut erişim güvenliği aracısı ve Hizmet Olarak Güvenlik Duvarı dahil olmak üzere bulut tarafından sağlanan güvenliği ve SD-WAN aracılığıyla ağ oluşturma yeteneklerini sorunsuz bir şekilde birleştirerek birleşik güvenlik, basitleştirilmiş yönetim ve uçtan uca DEM sağlıyor. Ayrıca internete, özel olarak barındırılan uygulamalara ve SaaS uygulamalarına sağlam ve güvenli erişim için Evrensel ZTNA’yı da içeriyor.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?