Forcepoint Türkiye’den Bölgeye İki Atama

Hizmet bölgelerini genişletmeyi amaçlayan Forcepoint, Türkiye Ülke Müdürü Levent Turan ve Türkiye ve Afrika pazarlama bölge sorumlusu Emre Onat’a bölgede kritik sorumluluklar verdi.

Dünyanın önde gelen siber güvenlik sağlayıcılarından Forcepoint, Türkiye kolunda iki önemli atama gerçekleştirdi. Forcepoint Türkiye Ülke Müdürü Levent Turan, Rusya ve CIS bölgelerinin de yönetimini alarak görevine Türkiye, Rusya ve CIS bölgelerinden sorumlu Kıdemli Bölge Müdürü olarak devam edecek. Forcepoint’in Türkiye ve Afrika operasyonlarında Pazarlama Bölge Sorumlusu olarak görev yapan Emre Onat ise yapılan yeni atamayla birlikte artık Rusya, İsrail ve Güney Doğu Avrupa bölgelerinde de Kıdemli Bölge Pazarlama Müdürü olarak görev yapacak.

Levent Turan kimdir?

Levent Turan

Yakın Doğu Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olan Levent Turan’ın kariyer yolculuğu 2000 yılında Datem’de başladı. Intelnet ve Secura gibi Networking çözümleri konusunda uzman sistem entegratör ve distribütör firmalarda, satış ve kanal yöneticilikleri görevleri üstlendi. 2004 yılında Koç.net’e, 2006 yılında ise Turkcell’e transfer olarak fixed ve gsm servis sağlayıcılarda, enerji sektörü ve holdinglerden sorumlu Key Account Manager görevlerinde bulundu. Servus’da Polycom markasının Türkiye’de pazar liderliğini kazanan ekibini yönetti. 2008 yılından itibaren çok uluslu üretici firmalar olan 3COM ve Cisco firmalarında, bölge ve ürün grubu bazlı sorumluluklar aldı. Cisco tarihinin alanında en büyük projesi olan SEGBİS projesinin kazanılmasında önemli roller üstlendi.

Kariyer hayatı boyunca Koç Grubu, Turkcell, 3Com, Servus ve Cisco gibi önemli firmalarda görev alan ve 10 yılın üzerinde liderlik deneyimi olan Turan, 2015 yılından beri Forcepoint’te Ülke Müdürü pozisyonuyla görev yapıyor. Atamayla birlikte Kıdemli Bölge Müdürü pozisyonuna yükselen Turan, sahip olduğu deneyimi Forcepoint’in Rusya ve CIS bölgelerindeki süreçlerinde de kullanıyor olacak.

Emre Onat kimdir?

Emre Onat

İstanbul Üniversitesi İngilizce Ekonomi bölümünden mezun olduktan sonra, aynı üniversitenin İşletme İktisadi Enstitüsü’nde Executive MBA programını da tamamlayan Emre Onat, çalışma hayatına 2005 yılında Electrolux Türkiye’de Finansal Analist olarak başladı. Ardından 2006 yılında Microsoft Türkiye’de Kurumsal Vatandaşlık Birimi Pazarlama Koordinatörlüğü görevini üstlendi.

Kariyeri boyunca Electrolux, Microsoft, Alcatel Lucent ve Hewlett Packard Enterprise gibi büyük teknoloji firmalarında üst düzey pozisyonlarda görev alan Onat, son Forcepoint atamasıyla birlikte artık Türkiye ve Afrika bölgelerine ek olarak çok daha geniş bir bölgeden de sorumlu olacak.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?