Fiyat Performans Arayanlar İçin Honor 8S

Temmuz ayında test merkezimize uğrayan ve uzun bir yaz testine tabi tuttuğumuz Honor 8S, 1399 TL’lik fiyatıyla fiyat performans olarak piyasadaki en iyi cihazlardan bir tanesi olduğunu kanıtladı.

Honor 8S, bir amiral gemisi değil. Bunu fiyatına bakınca anlıyorsunuz. Ancak bir amiral gemisinden beklenen özelliklerin en az yarısına sahip olan cihaz sizi her ortamda şaşırtabiliyor. Türkiye’de satışa çıkar çıkmaz Enterprise Next test merkezine de merhaba diyen Honor 8 ile biz çok keyifli bir yaz geçirdik.

Teknik Özellikler

Klasik olacak ama önce ürünün teknik özelliklerinden bahsedelim. 5,71 inç büyüklüğünde damla çentikli FullView ekranı, çift SIM kart desteği, yüz ile kilit açma teknolojisi ve yüksek kalitede çekim yapabilen 13 MP çözünürlüklü kamerasıyla piyasaya sürüldüğü tüm pazarlarda ilgi gören Honor 8S’nin çift dokulu gövdesinde mat ve parlak dokuların uyumu göze çarpıyor. Geniş diyafram açıklığına sahip 13 MP kamera, dünyaya yeni açılardan bakmak isteyen kullanıcıları yeni bir yolculuğa çağırıyor. İnce bir çerçeveye sahip olan 19:9 FullView ekran, HONOR 8S’nin ekran-gövde oranını yüzde 84,6’ya çıkarıyor. Ekranın üst kısmında konumlanan ön kamera, düşük ışık koşullarında dahi 1,5 saniyede 1.024 farklı yüz özelliğini tanımlayarak telefonun kilidini açabiliyor. 5 MP çözünürlüklü özçekim kamerası, akıllı güzelleştirme özelliğiyle kaliteli fotoğraflar çekmenizi sağlıyor.

Şarj Sorunu Tarih Oluyor

Honor 8S’nin sahip olduğu 3.02 mAh pil, 12 nm işlemci ve EMUI kullanıcı arayüzünün akıllı güç tasarruf özellikleriyle birleşince tek şarjla tam gün kesintisiz kullanıma olanak tanıyor. Yüksek frekanslı dört çekirdekli işlemciden güç alan telefon, EMUI 9.0’ın akıllı arka plan uygulama yönetimi algoritmalarıyla günlük kullanımı pürüzsüz hale getiriyor. Kısacası Honor 8S ile şarj sorunu yaşamayacak ve sıcak yaz günlerinde priz ya da harici şarj cihazı peşinde koşmak yerine anın tadını çıkartacaksınız.

Birden Fazla Hattı Olanlara Müjde

microSD yuvasıyla 512 GB’a kadar artırılabilir depolama sunan Honor 8S, iki ayrı nano SIM yuvasıyla da farklı SIM kartları üzerinden haberleşme ihtiyacını karşılıyor. Eğer sizin de birden fazla hattınız varsa ikinci bir telefon satın almanıza gerek yok zira Honor 8S sizin için alternatifsiz bir çözüm sunuyor. Öte yandan üç yuvanın da eşzamanlı çalışması, zahmetsiz iletişimi garanti altına alıyor. 32 GB dahili depolamaya sahip olan cihaz ayrıca 2 GB RAM sayesinde pürüzsüz bir deneyim yaşatıyor.

Mobil Fotoğrafçılar İş Başına

Honor 8S’nin sahip olduğu 13 MP arka kamerası, f/1.8 diyafram açıklığı ile düşük ışıklarda belirleyici bir fark yaratıyor. Bu kamera yüksek kaliteli net fotoğrafları, popüler “bokeh” efektiyle zenginleştiriyor. Geniş diyafram açıklığı sayesinde kamera, ışığı çok daha verimli kullanarak düşük aydınlatmalı ortamlarda da arka planı bulanıklaştıran bokeh efektini sağlıyor. Fotoğrafçılığı benim gibi mobil boyuta taşıyanların bu cihazı bir kurcalamasında fayda var.

 

Etiketler: