Figopara’ya “Stratejik” Transfer

Kurumsal şirketler için tedarikçi finansmanına aracılık etmenin yanında geliştirdiği çözümlerle KOBİ’lerin hızlı, kolay ve ucuz finansmana ulaşmasını sağlayan fintek şirketi Figopara, finans ve teknoloji sektörünün güçlü isimleriyle ekibini büyütmeye devam ediyor.

Bankacılık sektörünün deneyimli ismi Gökalp Yanıkçı, Figopara’da Stratejiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başladı. Figopara’nın KOBİ segmentindeki yeni çalışmalarını ve ürün geliştirmelerini ekibiyle organize edecek olan Yanıkçı, şirketin strateji yönetiminde ve yeni stratejilerin yaratılmasında kilit rol oynayacak.

Gökalp Yanıkçı kimdir?

Yıldız Teknik Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümünden 2003 yılında mezun olan Gökalp Yanıkçı, yüksek lisansını 2006 yılında aynı üniversitede Metalurji ve Malzeme bölümünde bitirdi. 2007 yılında bankacılık kariyerine başlayan Yanıkçı, kariyerine paralel olarak 2010 yılında Galatasaray Üniversitesi’nde MBA programını tamamladı. Yaklaşık 15 yıl boyunca Türkiye’nin önde gelen bankalarında KOBİ bankacılığı alanında yöneticilik pozisyonlarında görev alan Yanıkçı, bankacılık sektöründeki tecrübesini takiben 2021 yılı itibarıyla faktoring sektöründe proje danışmanlığının yanı sıra ürün, iş geliştirme ve dijitalden sorumlu genel müdür yardımcısı görevlerini üstlendi. Yanıkçı, Ekim 2022 itibarıyla Figopara bünyesine katılarak, Stratejiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmalarını sürdürecek.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?