Evimdeki Psikolog’a hiVC Liderliğinde 5.4 Milyon TL Yatırım

Evimdeki Psikolog, hiVC liderliğinde Angel Effect, EGİAD Melekleri, Lima Ventures ve Startup Borsa’dan çok sayıda yatırımcının katılımıyla 5 milyon 425 bin TL yatırım aldı. Evimdeki Psikolog, aldığı yatırımla Türkiye’deki pazar payını büyütmenin yanı sıra global pazarlara açılmayı hedefliyor.

2018 yılında “Değiştirmek İstediğin Ne Varsa İlk Adım İçin Harekete Geç” sloganıyla hayata geçirilen Türkiye’nin en büyük online terapi platformu Evimdeki Psikolog, 50 milyon TL değerleme üzerinden 5 milyon 425 milyon TL yatırım aldı. Bugüne kadar 11 girişime yatırım yapan hiVC’nin liderliğinde gerçekleşen yatırım turuna Angel Effect, EGİAD Melekleri Yatırım Ağı, Lima Ventures, Startup Borsa’dan çok sayıda yatırımcı katıldı.

Terapistin uzmanlığını yapay zekâ teknolojisiyle birleştirecek

Evimdeki Psikolog Kurucusu ve CEO’su Aynur İlhan, 2020 yılı Eylül ayında Keiretsu Melek Yatırım Ağı aracılığıyla aldıkları yatırımla Türkiye’de yatırım alan ilk online terapi platformu olduklarını hatırlatarak, şunları söyledi: “İlk yatırımımızı aldıktan sonra 10 kattan fazla büyüdük. İkinci yatırım turunda girişimimizin daha çok ilgi görmesi aynı zamanda Türkiye’de ruh sağlığına verilen değerin artığının da bir göstergesi niteliğinde. Ruh sağlığının önemiyle ilgili farkındalık oluşturmaya çalışırken sadece sermayesiyle değil bilgi birikimi ve tecrübesiyle de çok değerli yatırımcılar tarafından desteklenmek ve yatırım turunu başarıyla kapatmaktan dolayı çok mutluyuz. Aldığımız yeni yatırımla ana hedefimiz şu anda test aşamasında olan yeni web sitemizi ve uygulamamızı yayına alarak Türkiye’deki pazar payımızı büyütürken, yurtdışına açılmak olacak. Asıl hedefimiz kuracağımız ekip ile bir terapistin empati ve uzmanlığını yapay zekâ teknolojisiyle bir araya getirerek milyonlara ulaşan bir zihinsel sağlık çözümü oluşturmak.”

hiVC CEO’su Bora Şahinoğlu da şunları söyledi:
“hiVC olarak bir taraftan erken aşama girişimlere yatırım yaparken diğer taraftan bu girişimlerin A’dan Z’ye tüm süreçlerinde de yanında olmaya devam ediyoruz. Şimdiye kadar sürdürülebilir ve hızlı bir büyümenin yanında büyük başarılara imza atmış olan Evimdeki Psikolog’un yeni yatırım turuna liderlik etmekten mutluluk ve gurur duyuyoruz. Erken aşama girişimlere yatırım turlarında liderlik etmeye, yatırım ve mentorluk yapmaya devam edeceğiz.”

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?