Embassy Cloud Sağlıklı Bir Gelecek İçin Red Hat ile Yükseliyor

İki kurumun girdiği işbirliğiyle hayata geçirilen büyük veri bulut çözümü Embassy Cloud, Red Hat OpenStack Platformu tarafından destekleniyor.

Embassy Cloud

Açık kaynak çözümleri sağlayıcısı Red Hat, Embassy Cloud için gereken ölçek ve esnekliği sağlamak isteyen European Bioinformatics Instutute’ın (EBI) Red Hat OpenStack Platform ürününü kullandığını duyurdu. European Bioinformatics Institute, Avrupa Moleküler Biyoloji Laboratuvarı’nın bir kolu olarak çalışıyor. Embassy Cloud’un hedefi tüm kanser analizleri gibi ortak yürütülen araştırmaların yapılış tarzını dönüştürmek.

EBI, yaşam bilimleri alanında elde edilen verileri dünya genelindeki araştırmacılara ücretsiz ulaştırıyor. Kuruma ait web sitelerine, ortalama olarak günde 16 milyondan fazla veri kullanma talebi geliyor. EMBL-EBI, işbirliklerine aktif olarak destek veriyor, insanları yeni araştırmalar yapmaya sevk ediyor ve her seviyede bilim insanının ileri düzey biyo-bilişim  eğitimi almasını sağlıyor.

Platformun Red Hat Enterprise Linux ile sorunsuz bir şekilde işleyebilmesi için eş-mühendislik çalışmaları yapması; sağlayıcının ise Avrupa’da yerel ve istendiği an destek vermesi seçimi belirleyen kriterler olarak öne çıkmış. Bugün başta kar amacı gütmeyen araştırma kurumları ve eczacılık şirketleri olmak üzere Embassy Cloud’un birçok “kiracısı” bulunuyor. Embassy Cloud’ın yakında 6 bin çekirdeğe ve 4 petabayta kadar genişletilmesi planlanıyor.

Detaylar için http://www.embassycloud.org/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?