Epson’dan 40 Milyonuncu Tanklı Yazıcı Satışı

Epson’un Dünya çapındaki yüksek kapasiteli mürekkep tanklı yazıcı satışları 40 milyona ulaştı.

Orijinal mürekkep tankı sistemli yazıcı teknolojisinin yaratıcısı olan Epson, bu segmentteki ilk modelini Ekim 2010’da Endonezya’da piyasaya sürmüştü. Hali hazırda 150’yi aşkın ülkede satışı bulunan ürünler, her geçen yıl küresel inkjet pazarındaki payını arttırdı. Tanklı yazıcı alanında çok geniş bir ürün portföyüyle hizmet sunan Epson, bu alanda dokuz yıl boyunca üst üste küresel lider oldu. Epson, Türkiye’de tanklı yazıcı satışına 2012’de başlamıştı.

Lazerden İnkjete Geçiş Ana Hedeflerden

Epson, 2020 baharına kadar baskı başına maliyet ve çevresel performans açısından inkjet teknolojisinin avantajını vurgulamaya devam ederek mürekkep kartuşlu yazıcılardan yüksek kapasiteli mürekkep tankı yazıcılarına geçişi hızlandırmaya devam edecek. Şirketin diğer hedefi de tüm segmentlerdeki kullanıcıların maliyetlerden endişe etmeden özgürce baskı yapmasını sağlayan süper hızlı ve dayanıklı ofis inkjetleri ürün grubunu güçlendirerek lazer yazıcı kullanan kurumsal ofisleri inkjete geçirmek.

Epson, tüm bu gelişmeler ışığında, bir önceki mali yıla göre yüzde 13 artışla 10.2 milyon yüksek kapasiteli mürekkep tankı yazıcı satmayı planlıyor. Bu rakam, şirketin tüm inkjet yazıcı satışlarının yaklaşık üçte ikisini oluşturuyor.