Eğitim Teknolojileri Girişimi Baims 4 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Türkiye ve MENA bölgesinde faaliyet gösteren eğitim teknolojileri girişimi Baims, Kuveyt merkezli yatırım şirketi AK Holding’in öncülüğünü yaptığı Seri A Fonu’nda, Al-Wazzan Eğitim Grubu, Rasameel Yatırım Evi ve diğer yatırımcıların katılımıyla 4 milyon dolar yatırım aldı. Baims CEO’su Yousef Al-Husaini, bu yatırımı inovatif platformun geliştirilmesini hızlandırmak, pazarlama faaliyetlerini artırmak, yeni eğitim içerikleri ve hizmetleri geliştirmek için kullanmayı hedeflediklerini söyledi.

Türkiye ve MENA (Orta Doğu ve Kuzey Afrika) bölgesindeki üniversite ve lise öğrencilerine uygun fiyat politikasıyla erişilebilir eğitim sağlayan eğitim teknolojileri girişimi Baims, Seri A Fonu’nda 4 milyon dolar yatırım aldı. Türkiye’de geçen yıldan beri faaliyet gösteren Baims yatırımına, Kuveyt merkezli yatırım şirketi AK Holding’in öncülüğünde Al-Wazzan Eğitim Grubu, Rasameel Yatırım Evi ve diğer yatırımcılar katıldı.

Yousef Al-Husaini: “Eğitimin geleceği üzerinde önemli bir etki yaratmaya hazırız”

Baims CEO’su Yousef Al-Husaini yatırımla ilgili olarak, “Baims, Big Aims yani büyük hedefler anlamına geliyor. Gençlerin, özellikle üniversite öğrencilerinin büyük hedeflerini temsil ettiği için seçilen bir isim. Bu büyük hedefe daha da fazla katkı sağlamak için Türkiye ve MENA bölgesinde yaşayan öğrencilere hem kaliteli hem de maddi olarak erişilebilir eğitim sağlama vizyonumuzu paylaşan yatırımcılarımızın desteğini almaktan mutluluk duyuyoruz. Platformumuz ile online eğitimde yenilikçi bir adım atarak, özelleştirilmiş video dersleri, canlı oturumlar, sohbet grupları ve interaktif çalışmaları kapsayan zengin bir eğitim hizmeti sunuyoruz. Kullanıcı dostu arayüzümüz ile öğrencilerin içeriklere kolayca erişimlerini sağlıyoruz. Bu yatırım turundan elde ettiğimiz fonları da inovatif platformumuzun geliştirilmesini hızlandırmak, pazarlama faaliyetlerimizi artırmak, yeni eğitim içerikleri ve hizmetler geliştirmek için kullanmayı hedefliyoruz. Eğitimde inovatif yaklaşımımız ve öğrencileri güçlendirme konusundaki söz ve hedeflerimizle bölgemizde eğitimin geleceği üzerinde önemli bir etki yaratmaya hazırız” dedi.

Abdullateef Al-Thuwaini: “Baims’in daha da büyüyeceğine inanıyoruz”

AK Holding CEO’su Abdullateef Al-Thuwaini ise “AK Holding tarafından liderliği yapılan yatırım turunda Baims’i desteklemekten gurur duyuyoruz. Yıllar boyunca süren dikkat çekici ve fark yaratan büyümesini takip ettik ve ODKA bölgesindeki eğitim teknolojileri şirketleri arasında lider olmak için daha da büyüyeceğine inanıyoruz. Baims, geniş online ders yelpazesini öğrencilere sunmasıyla öne çıkıyor. CEO’nun vizyonuna güvenimiz var ve şirketi daha büyük başarılara taşıyacağına inanıyoruz. AK Holding, Yousef Al-Husaini ve ekibi gibi çalışkan girişimcilere çok değer veriyor. Topluma değer sağlayan projeleri desteklemeye devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

2017 yılında kurulan ve 2022’de Türkiye operasyonuna başlayan Baims; üniversitelerin kendi müfredatı özelinde hazırlanan ders videolarıyla öğrencilerin eğitim hayatında 7×24 yanlarında olmayı hedefliyor. Bu sayede öğrenciler direkt olarak vize ve final konularına çalışabilirken çıkmış soruları çözüp, anlamadıkları yerleri dersi veren eğitmene sorabiliyor. Baims, Türkiye’nin yanı sıra MENA bölgesindeki Kuveyt, Suudi Arabistan, Bahreyn ve Ürdün’de faaliyetlerini sürdürüyor.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?