Eaton, Türkiye’de Büyümeye Devam Ediyor

Kendisini küresel bir güç yönetim şirketi olarak tanımlayan Eaton, dünya genelinde yaklaşık 23 milyar dolarlık ciroya ulaştı. Şirket Türkiye’deki  büyümesini de sürdürüyor.

Geçtiğimiz hafta bir araya geldiğimiz Eaton Elektrik Türkiye Ülke Müdürü Yılmaz Özcan, şirket olarak Türkiye’ye bakış açılarının pozitif olduğuna vurgu yaptı. Küreselde satın almalarla büyüdüklerine dikkat çeken Özcan, Türkiye’de de Ulusoy Elektrik satın almasıyla hem ürün gruplarını hem de Türkiye pazarındaki yerlerini geliştirdiklerini belirtti.

İzmir’de yenilebilir enerji konuşuldu

Yılmaz Özcan Eaton olarak  Ege Üniversitesi IEEE topluluğunun alt komitelerinden olan Power and Energy Society (PES) tarafından bu yıl 4. kez düzenlenen İzmir Enerji Zirvesi’ne katıldıklarını belirtti. Zirvede “Yenilenebilir Enerji ve Gelecekteki Teknoloji” konusu üzerine bir konuşma yapan Özcan, öğrencilere çeşitli bilgiler de verdi.

Yenilenebilir enerjinin geleceğin yolu olduğunu vurgulayan Yılmaz Özcan, “Özellikle şehirlerimiz daha büyük, daha akıllı ve daha talepkar olmaya devam ettiği düşünüldüğünde bunun nasıl mümkün olacağına dair hala bazı endişeler var. Bu belirsizlik birçok soruyu da beraberinde getirmektedir. Örneğin, rüzgar ve güneş enerjisinden elde edilen yenilenebilir enerjinin doğa koşullarına bağımlı olması, bizi fosil yakıtlardan ne kadar bağımsız yapabilecektir? Veya elektrikli otomobillere geçiş ile şebekedeki artan talep karşılanabilecek midir?” şeklinde konuştu.

Teknoloji Karavanı yollarda

Eaton’ın yenilikçi ürünlerini tanıttığı ve artık tüm EMEA bölgesinde geleneksel hale getirdiği Mobil Teknoloji Günleri ile Teknoloji Karavanı Türkiye’yi dolaşmaya devam ediyor.  Türkiye’nin farklı şehirlerini dolaşan Eaton Teknoloji Karavanı, ziyaret ettiği şehirlerde birçok farklı sektörden Eaton kullanıcılarına yenilikçi ürünleri tanıtıyor.

Karavana çok yoğun bir ilgi olduğunun altınız çizen Yılmaz Özcan, “Elektrik Mühendisleri Odası’nın bazı şubeleri ile ortaklaşa düzenlediğimiz etkinliklerle meslektaşlarımıza ulaşacağız. 2018 yılında Eaton Elektrik olarak yeni çıkan Ex-Line Ex-proof armatürünün tanıtımını Türkiye’de ilk defa teknoloji karavanı ile gerçekleştirdik. Tesislerde enerji dağıtımı ve koruması, enerji verimliliği ve sürdürülebilirliği üzerine ürünler sergiledik. Standartların da üzerinde güvenlik konusunun altını çizdik. 2020 yılında da Ulusoy Elektrik Orta Gerilim çözümlerimizin yer aldığı teknoloji tırımız ile Anadolu’ya ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

Johan Cruijff ArenA’da 3 Megawatt’lık Enerji Depolama Sistemi

The Johan Cruijff ArenA dünyadaki en sürdürülebilir stadyumlardan bir tanesi ve bu eşsiz enerji depolama sistemi gibi akıllı inovasyonların tanıtımına öncülük ediyor” diyen Yılmaz Özcan, sözlerini şu şekilde bitirdi:
“Johan Cruijff ArenA’daki enerji depolama sistemi Eaton’ın güç yönetimi çözümlerindeki uzmanlığının bir göstergesi. Enerji depolama sistemini özellikle Johan Cruijff ArenA’nın ihtiyaçlarını karşılamak için tasarladık. Bu sistem, güç elektronik aksamlarını, elektrikli araç akü modüllerini ve bu inovatif çözümün stadyumun mevcut altyapısına uyarlanmasını kapsıyor. Johan Cruijff ArenA’nın daha enerji verimli olduğunu, gücünü sürdürülebilir, emniyetli ve güvenilir şekilde yönettiğini görmekten son derece memnunuz” dedi.

Eaton Elektrik Türkiye Ülke Müdürü Yılmaz Özcan ile gerçekleştirdiğimiz röportajın detaylarını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?