E-ticaret Daha Erişilebilir Olacak

Dünya hızla dijitalleşiyor. Türkiye’de startup’lara yapılan yatırım 1.4 milyar doları bulurken, e-ticaret ve yeni girişimler artık olmazsa olmazlardan.

2021’in ilk 6 ayında Türkiye’de e-ticaret hacminin bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 75.6’lık artışla 161 milyar TL gerçekleştiğinin altını çizen, IdeaSoft CEO’su Seyhun Özkara, “2021 yılı ilk 6 ayında sipariş adetleri yüzde 94.4 artış ile 850.7 milyon adetten 1 milyar 654 milyon adede yükseldi. E-ticaret artık olmazda olmazlarımızdan. Her işletmenin e-ticarete geçmesi artık bir zorunluluk. IdeaSoft olarak e-ticaretin daha erişilebilir olması üzerine bir değişim içindeyiz. 2021’de ciromuzun yüzde 20’sini teknoloji ve alt yapımızda yatırımlarımıza ayırdık. 2022’de ise ciromuzun yüzde 30’unu altyapı, teknoloji ve Ar-Ge personeli ekibimize ayıracağız.” dedi.

Yeni ara yüz çalışmalarını girişimcilerinin ve yeni nesil genç beyinlerin kolay kullanabileceği şekilde tasarladıklarını ve sürdürdüklerini belirten Özkara, “E-ticareti artık hem mobilden hem de tabletten kolayca yönetilebilmek mümkün. Amacımız e-ticaretin daha ulaşılabilir olmasını ve demokratikleşmesini sağlamak. Artık sadece fiziki mağazası olan, çok sayıda stoku olan mağazalarla sınırlı kalmayacağız. IdeaSoft’un yeni ürünleri ve yeni ara yüzümüzle artık evde girişimci olan, çalışan ama e-ticaret alanında kendi üretip geliştirdiği veya ürettirdiği ürünleri satmak isteyen ev hanımlarına da hatta beyaz yakalılara da ulaşacağız. Girişimcileri, sosyal medya fenomenlerini ya da sosyal medyada büyümeye çalışanları kapsayacak şekilde daha kolay kullanımı olan daha basit bir e- ticaret sağlayabilmek ve aynı şartlarda rekabet edebilmelerine olanak sağlayacak yeni özellikte ürünler geliştirmek için çalışıyoruz. E-ticareti çalışmalarımızla demokratikleştireceğiz. İstenilen her yerden e-ticareti yönetmeyi mümkün kılacağız” şeklinde konuştu.