Aruba, Deneyim için Yeni, Güvenli, Yapay Zeka Destekli İnovasyonları Tanıttı

Aruba’nın yeni 802.11ax serisi erişim noktaları, optimize 802.11ax anahtarlar ve AI destekli yazılımlar, organizasyonlara mobil, bulut ve IoT dönemi için güvenli ve otonom bir ağ sağlıyor.

Bir Hewlett Packard Enterprise şirketi olan Aruba, güvenlik, akıllı güç yönetimi ve Yapay Zekâ (AI) destekli otomasyon ve servis güvencesindeki inovasyonun yanı sıra, yeni bir 802.11ax (WiFi 6) IoT’ye hazır kablosuz erişim noktaları ailesini ve tamamlayıcı erişim anahtarlarını duyurdu. Bu inovasyonlarla Aruba, kuruluşların kullanıcılara olağanüstü dijital deneyimler kazandırmaları için gereken performans, sadelik ve güvenilirliği sunmayı amaçlıyor.

Yeni kablosuz erişim noktaları, en son Wi-Fi standardını destekliyorlar. Yeni WPA3 ve Enhanced Open güvenlik standartları için WiFi Birliği (WFA) sertifikasına sahip ilk cihazlar. Bu cihazlar, daha güçlü şifreleme ve daha basit IoT güvenlik yapılandırması sağlamayı amaçlıyor. Aruba ayrıca, Bluetooth 5’i entegre bir ZigBee özelliği olan erişim noktalarına entegre eden ilk WiFi üreticisidir. Bluetooth 5 ayrıca, BT’nin kişiselleştirilmiş deneyimler oluşturmasına olanak tanıyan kullanıcıya duyarlı kapalı konum sağlıyor. Bu yeni özellikler, IoT’nin akıllı kapı kilitleri ve elektronik raf etiketleri gibi kullanım durumlarına izin veriyor. Buna ek olarak Aruba, çalışma dışı saatlerde erişim noktalarının güç tüketimini önemli ölçüde azaltıyor. Bununla müşterilerin mevcut PoE anahtar yatırımlarını korumalarına olanak tanıyan, endüstrinin ilk güç yönetimi inovasyonunu sunuyor. Bu eşsiz özellikler arasında Aruba Operating System (AOS) 8 tarafından sunulan bir özellik olan Akıllı Güç İzleme ve Aruba’nın AI destekli analitik ve güvence çözümünün parçası olan NetInsight Yeşil AP de var.

Deneyime İzin Verme

Kuruluşlar, BT uzmanlarının çalışanlarına, müşterilerine ve misafirlerine olağanüstü dijital deneyimler yaşatmasına olanak verecek IoT özellikli inovasyon sunmalarını bekliyorlar. Yere duyarlı mobil katılım, dijital destekli hasta bakımı ve kullanıcıya duyarlı toplantı odaları gibi yeni tipteki deneyimler, kuruluşlara rekabet avantajı sağlayabilir. Gartner’a göre, “İşin geleceği için hazırlanan işletmeler, cazip, tüketici benzeri deneyimler sunmalı ve engellemekten ziyade, iş yapılmasını kolaylaştırıcı teknolojiler sağlamalıdır.”