E-Fatura’ya Geçişi Kolaylaştıran Yol Haritası

“Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği” ile yapılan düzenlemeyle e-fatura geçiş zorunluluğu için belirlenen ciro limitleri her yıl biraz daha aşağı çekiliyor.

Bünyesindeki Mikro Yazılım, Zirve Yazılım ve Paraşüt ile Türkiye’nin güçlü pazar konumuna sahip muhasebe, ticari yazılım ve e-Dönüşüm hizmet sağlayıcılarından olan Mikrogrup, e-fatura ve e-arşive geçiş için çözüm arayışında olan işletmelere “e-Dönüşüm Dünyasında Mali Müşavirlerin ve İşletmelerin Hayatını Kolaylaştıran Uygulamalar Seminerleri” ile ışık tutuyor.

Mali müşavirlerin ve mükelleflerin dijitalleşme süreçlerinde her zaman yanlarında olan Mikrogrup, düzenlediği seminerlerle Türkiye’nin dört bir yanındaki mali müşavirlerin ve işletmelerin e-Faturaya geçiş sürecini kolaylaştıran yol haritasını çiziyor. Türkiye genelinde Mikrogrup üst yönetimi ve konunun uzmanlarının katılımıyla uygulamalı şekilde gerçekleştirilen e-Dönüşüm seminerlerinde, e-Fatura, e-İrsaliye, e-Defter süreçlerinin sağladığı faydalar, müşavir mükellef arasındaki veri aktarımını kolaylaştıran öneriler ve sık karşılaşılan sorular yanıt buluyor. Seminerlerde KOBİ’ler için e-dönüşümü kolaylaştıran çözümler ve hizmetler hakkında da bilgilendirmelere yer veriliyor.

Maliyet ve zaman yönetimini kolaylaştıran çözümler

Mali Müşavirler ve mükelleflerin iş süreçlerini kolaylaştıran ve verimlilik sağlayan çözüm ve hizmetlerle Türkiye’nin her yerine kesintisiz hizmet verdiklerini ifade eden Mikrogrup İcra Kurulu Üyesi Kadir Keskin, “Bildiğiniz gibi ‘Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği’ ile yapılan son düzenlemeyle, e-fatura zorunluluğu için yıllık brüt satış hasılatı sınırı 5 milyon TL’den 4 milyona düşürüldü. Gelecek yıl bu rakam 3 milyon TL’ye düşecek. İşletmelerin 1 Temmuz tarihine kadar dijital dönüşümünü tamamlamaları gerekiyor. Bu zorlu ve vakit alan e-Dönüşüm’e geçiş süreçlerinde, gerçekleştirdiğimiz seminerlerle dijital dönüşümün sağladığı faydalar ve merak edilenlerine ışık tutmaya çalışıyoruz. Ayrıca her geçen gün geliştirdiğimiz ihtiyaçlara tam uyumlu uçtan uca yeni çözümler ile e-Dönüşüm süreçlerinde kaybedilen zamanı geri kazanmayı ve verimliliği arttırmayı hedefliyoruz. Aynı zamanda Mikrogrup’un Temassız Muhasebe vizyonu ile birlikte, mükelleflerin tüm evrak ve muhasebe yönetim işlemlerini dijital ortama taşıyor ve müşavir-mükellef arasındaki fiziksel evrak alışverişini minimuma indiriyoruz” diye konuştu.

Karmaşık e-Fatura başvuru süreçlerinde Mikrogrup uzman e-Fatura danışmanları ile kolaylıkla e-Faturaya geçişleri tamamladıklarını da belirten Keskin “Bu süreçte bizden destek bekleyen tüm mali müşavir ve işletmelerin ihtiyaç duydukları her alanda destek sağlamak üzere yanlarındayız” dedi.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?