Dijital Göçebelik, E-kitaplara Olan İlgiyi Artırıyor

Zamana ve mekana bağlı olmaksızın, çalışmak için sadece internet erişimi ve teknolojik bir ürün gerektiren “dijital göçebelik”, ülkemizde ve dünyada hızla yayılmaya devam ediyor.

Çalışma hayatı ve seyahati bir araya getiren dijital göçebeliğin hızlı artışı ise kişinin tüm kütüphanesini tek cihazda toplayan e-kitap okuyuculara olan ilgiyi büyütüyor. Rakuten Kobo da çeşitli yenilikçi özellikleriyle hem farklı istek ve ihtiyaçlara hem de dijital göçebelerin yaşam stiline hitap eden ürün seçeneklerini genişletmeyi sürdürüyor.

Hızla değişen ve gelişen teknolojiyle iş hayatının dijital ortamlara taşınmaya devam ettiği günümüzde “dijital göçebelik”, Türkiye’de ve dünyada hızla yayılmaya devam ediyor. Dijital göçebe olarak hayatını sürdüren kişi, zaman ya da lokasyon sınırlaması olmadan, sadece internet erişimi ve gerekli teknolojik ürünleri yanında olduğu sürece dünyanın farklı yerlerinden çalışabiliyor. Özellikle Y kuşağının geliştirdiği, online çalışırken sık seyahat etme imkanı sunan bu çalışma tarzının ilk şartı, uzaktan sürdürülebilir bir mesleğe sahip olmak. Dünya çapında çeşitli milletlerden 35 milyondan fazla dijital göçebe bulunuyor. MBO Partners’a göre 17 milyondan fazla serbest çalışan da dijital göçebe olma yolunda. Günümüzde daha özgür çalışma ortamı isteyenlerin sayısı artarken, 2035 yılına kadar 1 milyardan fazla dijital göçebe olacağı tahmin ediliyor.

Dijital göçebelik kitap okuma alışkanlıkları da değiştiriyor

Dijitalleşmenin yaygınlaşmasıyla değişen çalışma biçimlerinin yanında kitap okuma alışkanlıkları gibi bireylerin günlük alışkanlıkları da değişim gösteriyor. Kişinin ihtiyaç duyduğu tüm kitapları hem yanında taşımasını hem de onlara istediği zaman ulaşmasını sağlayan Kobo e-kitap okuyuculara olan ilgi hızla büyüyor. Kitap okuma deneyimini çok daha pratik ve keyifli hale getiren Kobo e-kitap okuyucular; kişiye seyahat ederken, uzun yolculuklarda bütün kütüphanesini tek bir cihazda yanında taşıma imkanı sağlıyor. Her ihtiyaç ve tercihe göre konforlu okuma deneyimi sunan Kobo; su ve toz geçirmeyişiyle özellikle kumsalda okumak için ideal olan, konfor ışığıyla karanlık ortamlarda rahatça kitap okuma imkanı sağlayan, yerleşik not defteri özelliğiyle el yazınızla aldığınız notu temiz metne dönüştüren birçok farklı özelliğe sahip e-kitap okuyucularıyla koleksiyonunu zenginleştirmeye devam ediyor.

Dijital göçebelerin yeni favorisi olmaya aday: Kobo Elipsa 2E

Herkes için bir keşif dünyası sunan D&R, okuma deneyimini iyileştirmek ilkesiyle hareket eden Kobo’nun birbirinden farklı ve pratik özelliklere sahip e-kitap okuyucularını kitapseverlerle buluşturuyor. Kobo’nun yeni e-kitap okuyucusu Elipsa 2E, özellikle dijital göçebelerin benimsediği hayat felsefesine uyum sağlayan yenilikçi özellikleriyle dikkat çekiyor.

Geliştirilmiş not alma özelliği, haftalarca dayanan pil ömrü, 32 GB geniş depolama alanı ve bulut depolama hizmeti ile kişinin kitaplığını istediği yere rahatça taşıyıp kullanmasını mümkün kılan Kobo Elipsa 2E, dijital göçebelerin yeni favorisi olmaya aday . Dahası, yeniden tasarlanmış ve şarj edilebilir Kobo Stylus 2 kalemiyle birlikte gelen ürün, geliştirilmiş not alma özelliği sayesinde kitap üzerine doğrudan yazı yazmanın yanında el yazısını kitap metnine de dönüştürüyor.

Yenilikçi özellikleriyle seyahat veya uzun yolculuklarda konforlu kitap okuma keyfini arayan dijital göçebeler için ideal olan Kobo Elipsa 2E, D&R mağazaları ve online’da teknoloji ve okumayı sevenleri bekliyor.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?