Dijital Geleceğin Uzmanları Bir Araya Geldi

Norm Digital, Bulutistan ve Arista Networks sponsorluğunda düzenlenen “Dijital Gelecek Şimdi&Burada” etkinliği İzmir’de gerçekleştirildi.

Norm Digital’in ev sahipliğindeki etkinlik, Türkiye’nin lider yerel bulut sağlayıcı firması Bulutistan ve Arista Networks’un destek ve katılımı ile gerçekleşti. Lucien Arkas Bağlarında gerçekleştirilen ve Ege bölgesi iş dünyasını buluşturan etkinlikte,  dijital çağda kurumların dijital dönüşüm yolculuklarında ihtiyaç duydukları modern teknolojiler ve çözümler ele alındı.

Norm Digital Genel Müdürü Erkan Yeniçare; “İşletmelerin Dijital Dünyada Var Olma Savaşı” başlıklı konuşmasında Endüstri 1.0’dan 4.0’a uzanan yolculuğu ve bileşenleri aktardı. Ege’nin en büyük teknoloji ve danışmanlık şirketi olma hedefiyle 2022 başında İzmir’de faaliyete başladıkları belirten Yeniçare, “Norm Digital olarak ulusal ve global çapta ayak izlerini sürdürmek isteyen bir teknoloji firması olma hedefi ile çözüm ortaklarımıza ve çalışanlarımıza güven, değer ve zenginlik katan bir bakış açısıyla faaliyetlerimizi yürütüyoruz. En temel hedefimiz, yakın gelecekte teknoloji alanında en iyi global işveren markaları arasında tercih edilen ilk 20’de yer almak” şeklinde konuştu. Konuşmasında işletmelerin var olmak ve büyümek için atması gereken adımlar ve bunların önemi ve hızı üzerinde duruldu. Robotik süreç otomasyonu, nesnelerin interneti, yapay zeka, derin ve makine öğrenmesi, otonom robotlar, low code programlar, yeni üretim teknolojileri, bulut teknolojiler gibi endüstri 4.0 bileşenlerinden ve ERP sistemlerinden, bahsedilen sunumda; süreçten başlayan ve müşteriye uzanan uçtan uca dijitalleşme çerçevesinde çağı yakalamak için işletmelerin ihtiyaç duyduğu gerekli teknolojik yatırımlara değinildi.

Bulutistan Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Gençtürk etkinlik gündemi kapsamında yaptığı konuşmada; “Dijitalleşme, artan bir hızla hayatımızda yer almaya devam ediyor. Dijital dönüşüm yolculuğunda sadece doğru stratejiye sahip olmak yeterli değil, aynı zamanda bu stratejinin gerçekleştirilmesini sağlamak gerekiyor. Bulutistan olarak, günümüzde verinin katlanarak arttığı bir dünyada bulut teknoloji seçimlerinde etkili olan tüm hususları eksiksiz karşılamak için çalışıyoruz. Tabii ki teknoloji şirketlerinin de bu yüksek değerlemelerinin arkasında yine birçok teknoloji devinin ürettiği yenilikçi çözümler yer alıyor” dedi.

Arista Networks Satış Direktörü Altan Cengiztekin ise “Arista Networks olarak bugün Türkiye’de finans, kamu, e-ticaret sektörlerine yönelik kurumsal müşteri segmentinde birçok önemli başarıya imza attık. Aynı zamanda, tüm dünyada adından sıkça söz ettiren Microsoft, Facebook, Netflix, Spotify, Türk Telekom, KKB, Bulutistan gibi en değerli global ve yerel ölçekli şirketlerin ilk  tercih ettiği firmalar arasında gösterilmekten mutluluk duyuyoruz” dedi.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?