Digital Turbine’de Yeni Direktörler

Digital Turbine, yenilikçi deneyimler aracılığıyla mobil ekosistemi bir araya getiren sektörün önde gelen bağımsız mobil büyüme platformu, bugün Türkiye’deki ekibine katılan iki sektör liderini karşılamaktan gurur duyuyor. EMEA’daki marka satış ekibini güçlendirmek amacıyla Nur Cephanecigil’i Satış Direktörü ve Akın Biter’i Kanal Partnerlikleri Direktörü olarak atadı.

Kariyerine 2001 yılında Koç Holding’in IT departmanında başlayan Akın Biter, 2003 yılında Milliyet Gazetesi’nde satış müdürü olarak medya sektörüne adım attı. Boğaziçi Üniversitesi’nde ekonomi alanında yüksek lisansını tamamladıktan sonra, 2007 yılında şimdiki adıyla NOW TV’nin (eski adıyla Fox TV) kurucu ekibinde yer aldı. Fox TV’deki 12 yıllık kariyeri boyunca, kanalda yöneticilik yaptı ve Disney’in Fox TV’yi küresel olarak devralmasının ardından 2019 yılında Fox ve Disney için “Ortaklıklar Başkan Yardımcısı” olarak atandı. Biter, Digital Turbine’ın EMEA ve LATAM Kanal Partnerlikleri Direktörü olarak atanmış olup, 36 ülkede satış operasyonlarını yönetecek.

Nur Cephanecigil, kariyerine Citibank’ta Satış Yöneticisi olarak başladıktan sonra Philip Morris’te Ticaret Pazarlama departmanında çeşitli pozisyonlarda görev aldı ve sonunda satıştan sorumlu yöneticilik pozisyonuna yükseldi. 2010 yılında dijital dünyaya adım atan Nur, 5 yılı aşkın bir süre Akbank’ta Dijital Kanallar Pazarlama Müdürü olarak görev yaptı ve Akbank Direkt’in mobil bankacılık uygulamasının başarılı bir şekilde lansmanını yönetti. 2016 yılında Google’da Finans sektöründen sorumlu yönetici olarak çalışmaya başladı ve 2020 yılından itibaren de hızlı tüketimden medya/eğlence sektörlerine kadar çeşitli sektörlerin üst düzey yöneticiliğini üstlendi. Cephanecigil, Digital Turbine’ın Türkiye Satış Direktörü olarak atanmış olup, şirketin başta Türkiye olmak üzere Yunanistan, Gürcistan ve Azerbaycan’daki satış operasyonlarını yönetecek.

Digital Turbine Türkiye Ülke Direktörü Yeşim Öztekin, “Yeni Kanal Partnerlikleri Direktörümüz Akın Biter ve yeni Satış Direktörümüz Nur Cephanecigil’i Türkiye’deki ekibimizde görmekten heyecan duyuyoruz. Bölgesel, operasyonel ve liderlik deneyimleri, şirketimizin büyümesini hızlandırırken partnerlerimizle ve müşterilerimizle olan işbirliklerimizi bir üst noktaya taşımaya yardımcı olacaktır” dedi.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?