Digisecure’dan 80 Telekomünikasyon Şirketi ile İş Ortaklığı

Bilişim güvenliği ve adli bilişim alanlarında ulusal ve uluslararası birçok markaya hizmet sunan Digisecure, BTK regülasyonlarına uyum sağlamak isteyen 80 telekomünikasyon şirketi ile yazılım tedariği ve bakım hizmetini kapsamında iş ortaklığı gerçekleştirdi.

Digisecure, Avrupa Telekomünikasyon Standartlar Komitesi’nin (ETSI) belirlediği standartlara uygun olarak telekomünikasyon alanında geliştirdiği yazılımlar ile Türkiye’de faaliyet gösteren ses, video konferans hizmeti veren sabit telefon hizmeti firmalarının ve GSM operatörlerinin bu alandaki yazılım ihtiyacını karşılayacak. Yapılan anlaşmaların ardından Digisecure, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) regülasyonlarına uyum konusundaki en kritik tedarikçilerinden biri olarak ilgili şirketlere hizmet sunacak.

Alternatif ve yerli ürünler sunacak

Bilişim güvenliği ve adli bilişim alanlarında çalışmalar yürüten ve yerli firmaların yer almadığı alanlarda yazılım geliştirme stratejisi ile kurulan Digisecure, geliştirdiği yerli yazılımlar ile Adli Bilişim ve Telekomünikasyon alanlarına hizmet sunan yabancı şirketlerin ürünlerine yönelik olarak, alternatif ve yerli yazılım ürünler ve çözümler sağlayacak.

İbrahim Saruhan: “Yurtdışına bağımlılığı azaltıyoruz”

80 telekomünikasyon şirketi ile yapılan anlaşmalar ve yerli yazılımlar hakkında bilgi sunan Digisecure Genel Müdürü İbrahim Saruhan: “Telekomünikasyon şirketlerinin BTK regülasyonlarına uyumu konusu sektörün en kritik alanlarından biri durumunda. Gerçekleştirdiğimiz anlaşmalar ve yasal mevzuata uyum konusunda geliştirdiğimiz yazılımlar ile kritik bilgilerin analizi ve işlenmesi konusunda yurt dışına bağımlılığı azaltıyoruz. Yurt dışından tedarik edilen yazılım yerine, yerli şirketlerin ürünlerinin tercih edilmesi ile döviz çıkışının önüne geçmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?