DE-CIX Singapur’da Yeni İnternet Değişim Noktasını Hayata Geçiriyor

AlmanyaFrankfurt’taki en yoğun trafiğe göre dünyanın lider İnternet Değişim Noktası (IX) DE-CIX, Güneydoğu Asya’daki yeni operasyonunu duyurdu.

DE-CIX’in yeni İnternet Değişim Noktası, 2020 yılının ikinci yarısında faaliyete geçecek ve tamamen DE-CIX tarafından yönetilecek. Yeni lokasyon, DE-CIX Singapur olarak konumlandırılacak ve eşleştirme ve bulut dönüşüm gibi farklı bağlantı hizmetlerinin alınmasını sağlayan DE-CIX’in ödüllü bağlantı platformu Apollon üzerinden hizmet verecek. DE-CIX Singapur’un açılışı, DE-CIX’in Starwing Technologies Sdn. Bhd. Group işbirliği ile Malezya pazarına girişini duyurmasından sadece iki ay sonrasına denk geliyorDE-CIX Singapur, Güneydoğu Asya’daki en yoğun pazarların birinde, birbirine bağlı bir ekosistem yaratacak.

DE-CIX International CEO’su Ivo Ivanov konuyla ilgili olarak şunları söyledi: 

“DE-CIX 25 yıldır, dünya genelinde müşterilerin ihtiyaç duydukları her yerde, birbirine bağlı ve kolay erişim sağlanabilen, güvenli üsler oluşturmasıyla biliniyor. ASEAN Bölgesi’nin (Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği) kalbi olarak DE-CIX Singapur, bizim uluslararası ilerlememizde attığımız mantıklı bir adım. Singapur, son on yıldır bölge için oldukça etkili bir içerik üssü iken, önemli içerik ve bulut bilişim oyuncuları ayak izlerini ASEAN boyunca genişletmeye başladı. Bu aynı zamanda, bizim bölgede gelecek yıl ya da iki yıl içinde güçlü ve güvenli bir bağlantı ekosistemi oluşturmak üzere atacağımız adımlara da bir zemin oluşturacak. ASEAN pazarları içinde bağlantı oluşturmak isteyen milyonlarca lokal ve uluslararası kullanıcı var. Düşük gecikme süresi talebi ve videoların, ödemelerin, oyun ve  diğer uygulamaların (on-demand ve canlı yayınlanan spor aktiviteleri) yarattığı büyük trafik hacimleri  oldukça büyük”    

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?