DE-CIX International CEO’su Dünyanın En Etkili 100 İsmi Arasında

DE-CIX International CEO’su Ivo Ivanov, küresel toptan satış telekomünikasyon sektörünün en etkili isimleri arasında yer aldı.

Operatör sektöründe uzmanlaşmış global bir yayın olan Capacity Magazine, DE-CIX International CEO’su Ivo Ivanov’un toptan satış sektörünün en etkili 100 isminden biri seçildiğini duyurdu. Capacity Magazine, 2020 yılında ikinci kez, kendi “Power 100” listesini yayınladı. Operatör, uydu, veri merkezi ve denizaltı kablo sektörünün yanı sıra, İnternet Değişim Noktası alanındaki üst düzey yöneticiler ile bu sektörlerde ezber bozan oyuncuların bir karmasından oluşan bu liste, toptan satış telekomünikasyon sektöründe şimdiye kadarki en kapsayıcı indeksi ortaya koyuyor.

Ivo Ivanov, DE-CIX’teki görevine 2007 Ocak ayında başladı ve şu an DE-CIX Group AG’de Operasyon’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve DE-CIX International’in CEO’su olarak görev yapıyor. Kendisi DE-CIX İnternet Değişim Noktası’nın global aktivitelerinden ve uluslararası büyümesinden sorumlu.

DE-CIX bugün, dünya genelinde 20’den fazla İnternet Değişim Noktası’nı yönetiyor. DE-CIX Frankfurt, en yoğun zamanlarda saniyede 9.1 Terabit’i aşkın veri akışı ile dünyanın en yüksek trafiğine sahip İnternet Değişim Noktası.