Dassault Systèmes’ten Yeni İş Birliği Anlaşması

Fransa’nın önde gelen yüksek öğrenim ve araştırma üniversitesi Paris-Saclay ile yapılan Mutabakat Anlaşması, sanal ikizlerin sürdürülebilir inovasyondaki rolünün daha iyi anlaşılmasını sağlamayı amaçlıyor.

Dassault Systèmes, yüksek öğrenim ve araştırma alanında kariyer yapmaya hazırlanan öğrenciler için Fransa’nın önde gelen üniversitesi Paris-Saclay’e bağlı eğitim ve araştırma merkezi Ecole Normale Supérieure (ENS) Paris-Saclay ile bir mutabakat anlaşması imzaladığını duyurdu. Mutabakat Anlaşması, sanal ikizlerin akademi ve araştırmada kullanımına ilişkin bilgi ve uzmanlığı artırarak sürdürülebilir inovasyonu hızlandırmayı amaçlıyor. Duyuru, üniversitenin otomatik üretim araştırma laboratuvarı LURPA’nın 40. yıl dönümü sebebiyle düzenlenen törende, kendisi de aynı okuldan mezun olan, laboratuvarın sponsoru Dassault Systèmes’in Başkan Yardımcısı ve CEO’su Bernard Charlès’in şahitliğinde yapıldı.

Mutabakat Anlaşması kapsamında ENS Paris-Saclay, Dassault Systèmes’in 3DEXPERIENCE platformunu, üniversite müfredatı ve sürekli eğitim programlarının bir parçası olarak yeni ve inovatif öğrenim deneyimler sunmak için kullanacak. İki kuruluş, platformun en iyi uygulamalarını üniversitenin profesörleri ve araştırmacıları ile paylaşmak için birlikte çalışacak. Bu uygulamalar sağlık, altyapı ve şehirler ve imalat gibi sektörlere hitap eden multidisipliner derslerde deneyimsel öğrenme için kullanılacak.

Tüm bunlara ek olarak, Dassault Systèmes ve ENS Paris-Saclay, sanal ikizler konusundaki uzmanlıklarını birleştiren bir sanal ikiz düşünce kuruluşu oluşturacaklar. Kuruluşun amacı, ortak araştırma projeleri, teknik incelemeler, konferanslar ve diğer düşünce liderliği girişimleri ile eğitim, sağlık, sürdürülebilir inovasyon ve endüstride sanal ikizlerin tanımı ve kullanımına ilişkin ortak bir bilimsel vizyon sunmak.

ENS Paris-Saclay Başkanı Nathalie Carrasco mutabakat anlaşması ile ilgili şunları söyledi:
“Fransa’nın önde gelen üniversitelerinden birinin kurucu üyesi olarak misyonumuz geleceğin eğitimcilerine en son teknolojik inovasyonları gösteren, en kaliteli müfredatı sunmak. Araştırma ve eğitim, üretim, sağlık ve kent sektörlerini karakterize eden mevcut zorluklara çözüm sağlamada önemli bir rol oynuyor. Mutabakat anlaşması, Dassault Systèmes ile uzun süredir devam eden ilişkimizi geliştirmemizi ve derinleştirmemizi sağlıyor. Birlikte, sanal ikizlerin bu sektörlerdeki etkilerini geliştirmek için yeni fırsatlar yaratabileceğiz.”

Dassault Systèmes Endüstri, Pazarlama ve Sürdürülebilirlik Başkan Yardımcısı Florence Verzelen ise “ENS Paris-Saclay, ülkenin en iyi eğitimcilerini ve araştırmacılarını yetiştiren, Fransa’nın önde gelen üniversitesinin kurucu üyesidir. ENS Paris-Saclay, 3DEXPERIENCE platform eğitimini öğretimin erken dönemlerinde başlatarak öğrencilerine kariyerleri boyunca yararlanabilecekleri ve eğitimci olarak kendi öğrencileriyle paylaşabilecekleri uzmanlığı sağlıyor. ENS Paris-Saclay’ın multidisipliner yaklaşımı, sanal ikizlerin sürdürülebilir inovasyona ulaşmada oynadıkları rolün anlaşılmasını geliştirmeye yönelik ortak girişimimizle birlikte toplumun karşılaştığı bazı büyük zorlukların üstesinden gelmesine yardımcı olmak için çift yönlü bir adım oluşturuyor.” dedi.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?