Dassault Systèmes İnovatif Teknolojinin 40. Yılını Kutluyor

Geçtiğimiz hafta Dassault Systèmes’in davetlisi olarak Fransa’nın başkenti Paris’teki şirket merkezine bir ziyaret gerçekleştirdik.

Enterprise Next olarak ilk defa ziyaret ettiğimiz Dassault Systèmes şirket merkezinde hem şirketin 40 yıllık geçmişi hem de özellikel sağlık sektünde öne çıkan ürün ve çözümleri hakkında çeşitli bilgiler aldık.

Tamamen dijital olarak tasarlanmış ilk uçakla başlayıp, ilk 3D sanal kalbin geliştirilmesine kadar varan teknolojik inovasyonlar Dassault Systèmes’in 40 yıllık tarihi boyunca ulaştığı kilometre taşlarından yalnızca bazıları. Dijital dünyadaki en önemli teknolojik inovasyonları mümkün kılan ve onlara yön veren Dassault Systèmes, sunduğu 3DEXPERIENCE platformu gibi çözümlerle ürünlerin tasarlanma, üretilme ve kullanılma biçimlerinde devrim yaratıyor. Her gün, dünyanın her yerinden insanlar Dassault Systèmes yazılımlarıyla ortaya çıkan, tasarlanan ve üretilen arabadan şampuan şişesine, hatta COVID-19 aşısına kadar pek çok ürünle karşılaşıyor; onları kullanıyor ve deneyimliyor.

Şirketin merkezine yaptığımız ziyaret sırasında Dassault Systems Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Başkan ve CEO’su Bernard Charlès da etkinliğe katılan basın mensuplarına yönelik kısa bir konuşma yaptı.

1981’deki kuruluşundan bu yana Dassault Systèmes, küçük bir yan kuruluştan 4,9 milyar euro’luk geliri olan küresel bir şirkete dönüştü. Bugün Dassault Systèmes, 140’tan fazla ülkede 300.000’den fazla müşteriye ürünü, doğayı ve yaşamı uyumlu hale getirebilecek sürdürülebilir inovasyonlar hayal etmeleri için sanal evrenler sunuyor. 3D tasarım, 3D Dijital Modeller, 3D Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi ve sanal ikiz deneyimlerdeki kırk yıllık bilgi birikiminden yararlanarak üç temel ekonomik sektöre hizmet ediyor: Yaşam Bilimleri ve Sağlık Hizmetleri, İmalat Endüstrileri ile Altyapı ve Şehirler.

2012 yılında ürün, doğa ve yaşamı bütünleştirme amacını formüle eden ve kendisini 3DEXPERIENCE Company olarak tanımlayan Dassault Systèmes, dünyanın “ürün ekonomisi”nden, ürünün kendisi yerine kullanımına değer veren “deneyim ekonomisi”ne geçeceğini öngördü. Her sektörden ve ölçekten girişimcinin iş birliği yaparak ihtiyaçlarını karşılayan 3DEXPERIENCE platformunun, aynı zamanda toplumu olumlu yönde etkileyebilecek, üzerinde yaşadığımız dünyadaki kaynak israfının önüne geçebilecek çığır açan inovatif çözümler üretebileceği güçlü bir araç olacağını hayal etti.

Günümüzde, sanal ikiz deneyimi dünyanın temsilinin yeni bir yolunu sunuyor. İnovasyonlarıyla tüketiciler, vatandaşlar ve hastalar için yaşam kalitesini iyileştiren bir endüstriyel rönesansı mümkün kılıyor. Yalnızca son iki yılda bile Dassault Systèmes’in çözümleri; e-mobilitenin hızla çeşitlendirilmesine, sürdürülebilir inşaat için yeni yaklaşımlara, hastanelerdeki hava akışına ilişkin bilimsel çalışmalara ve kritik aşıların hızla geliştirilmesine ön ayak oldu.

Tüm bunları ve daha fazlasını aşağıdaki videomuzdan izleyebilirsiniz.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?