Daha Fazla Güvenlik İçin Acronis True Image 2021

Yeni güncelleme sayesinde kullanıcılar artık işletim sistemlerini ve uygulamalarını kötü amaçlı yazılım saldırılarının yararlanabileceği güvenlik açıklarına karşı tarayabilir ve daha fazla güvenlik, gizlilik ve koruma için bu açıkları kolayca kapatabilir.

Acronis, bugün kişisel siber koruma çözümüne profesyonel düzeyde bir güvenlik açığı değerlendirme aracı içeren bir Acronis True Image 2021 güncellemesini duyurdu. Bireysel kullanıcılar ve ev ofis kullanıcıları artık işletim sistemlerini ve uygulamalarını istismar edilebilir güvenlik açıklarına karşı tarayabilecek ve bu güvenlik açıklarını etkili bir şekilde kapatmak için öneriler alabilecek.

Bir yamanın mevcut olduğu ancak uygulanmadığı için ortaya çıkan güvenlik açıkları tahmini yüzde 60 civarında. Bu güncelleme ile gelen veri ihlalleri ve yaygın olarak kullanılan yazılımlar için listelenen 11.000’den fazla yaygın güvenlik açığı ve istismar (CVE) ile bu açıklıkları hızlı bir şekilde bulma ve düzeltme yeteneği siber suçluları durdurmada kritik önem taşıyor. Acronis’in gelişmiş kötü amaçlı yazılım önleme ve yedekleme yeteneğiyle aynı kişisel çözümde güvenlik açığı değerlendirmelerini bir araya getirmek, bireylerin, tüketicilerin ve ev ofisi kullanıcılarının kötü amaçlı yazılım riskini önemli ölçüde azaltmasını sağlıyor.

“Geçtiğimiz beş yıl içinde, fidye yazılım olaylarının ortaya çıkması ve büyük bir hızla yayılması, suçluların teknik bilgilerle donanmış olmaları zorunluluğunun ortadan kalktığını gösteriyor. Zira siber suçlular, yalnızca yamalanmamış güvenlik açıklarından yararlanan kötü amaçlı bir araç seti ile de bu saldırıları gerçekleştirebiliyor” diyen Acronis Kurucusu ve CEO’su Serguei “SB” Beloussov, sözlerini şu şekilde bitirdi:
“Kullanıcılar, sistem verilerinin ve yedeklemelerinin güvenli olmasını sağlamak ve bu güvenlik açıklarını belirleyip kapatmak için kolay ve verimli bir yola ihtiyaç duyuyor. Kötü amaçlı yazılımdan koruma ve yedekleme ile tek bir çözümde bu yeteneği sağlamak, kapsamlı siber koruma ve muazzam bir değer sunuyor.”

Bu yıl uzaktan çalışanların ve çevrimiçi alışveriş yapanların sayısındaki artış göz önüne alındığında, siber suçluların özellikle yılbaşı alışverişi sezonundaki saldırılarında agresif davranması bekleniyor. Kara Cuma ve Siber Pazartesi anlaşmalarından yararlanan kullanıcılar için sistemlerindeki güvenlik açıklarını kapatma yeteneği ise Acronis True Image 2021 ile tam zamanında geliyor.

VB100 sertifikalı kötü amaçlı yazılımdan koruma

Güvenlik açığı değerlendirme aracına ek olarak, Acronis True Image 2021 sonbahar güncellemesi ayrıca gelişmiş bir antiransomware motoru sunuyor. Geliştirilmiş motor, Acronis True Image’in yeni nesil, tam yığın kötü amaçlı yazılımdan koruma teknolojisini daha da güçlendiriyor. Acronis True Image 2021, kısa süre önce bağımsız laboratuvar testlerinde sıfır yanlış pozitif ile yüzde 99,9 algılama oranı yakalayarak VB100 sertifikası da kazandı.

Virus Bulletin Test Başkanı Peter Karsai, “Acronis True Image’ı uç nokta güvenlik sertifikasyon programımıza davet etmekten memnuniyet duyduk ve ilk çıkışında, ürünün ticari muadili olan Acronis Cyber Protect’in VB100 sertifikasını alması pek de şaşırtıcı olmadı. Ürün böylece üçüncü VB100 sertifikasını kazanmış oldu. Her iki ürünü de test etmeye devam etmeyi umuyoruz” dedi.

Yeni güvenlik açığı değerlendirme aracı ve gelişmiş fidye yazılımı motoru, Acronis Cyber Protect ürün ailesinin bireysel çözümü olan Acronis True Image 2021’in tüm sürümlerinde yer alıyor. Gelişmiş kötü amaçlı yazılımdan koruma özellikleri, Gelişmiş ve Premium lisanslara dahil ve Standart ve Temel lisanslarla üç aylık bir deneme olarak sunuluyor.

“Siber suçlular, kötü amaçlı yazılımlarını daha etkili hale getirmek ve saldırıların sıklığını artırmak için yapay zeka ve diğer teknolojileri giderek daha fazla kullanıyor. Bu saldırıların durdurulması, güvenlik açıklarının giderilmesiyle başlar, böylece sisteminize erişimlerinin engellenmesi söz konusu olur” şeklinde görüş belirten Acronis Siber Koruma Araştırma Başkan Yardımcısı Candid Wüest ise şunları söyledi:
“Yine de güçlü sistem savunmaları ve kötü amaçlı yazılımdan koruma çözümü olsa bile, gerçek şu ki bir saldırının üstesinden gelmek mümkün. Bu nedenle yedeksiz siber güvenlik ve siber güvenlik olmadan yedekleme, günümüzün tehditlerine karşı etkisiz yöntemler. Yalnızca Acronis True Image, günümüz kullanıcılarının ihtiyaç duyduğu siber korumayı sağlıyor.”

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?