Creative Technology de Panasonic’e Katıldı

KAIROS, Creative Technology’nin ana bant SDI’den IP yönlendirmesine yaptığı geçişi yönetmesini sağlıyor.

NEP Worldwide Network’ün bir parçası olan Creative Technology (CT), Panasonic’in sektörde önemli değişimler yaratacak IT/IP tabanlı video prodüksiyon platformu KAIROS’a yatırım yaptı.

Creative Technology, Entegre Ağlar ve Görüntü İşleme Müdürü Sid Lobb, “Birkaç yıldır CT’de bir IP stratejisi geliştiriyorduk ancak şu ana kadar ana bant SDI’den IP yönlendirmesine yaptığımız geçişi yönetmemize imkan tanıyacak bir platforma sahip değildik. Ancak KAIROS bunu yapmamızı sağlıyor. Bu geçiş ile müşterilerimize video sinyallerini karıştırma, sinyaller arasında geçiş yapma ve bu sinyalleri müşteri tarafından talep edilen her format ve çözünürlükte dağıtma olanakları sunabiliyoruz. Hem Panasonic ile olan ortaklığımızın devam etmesinden hem de platform olarak KAIROS’un dönüşümüne destek olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Tüm çözünürlükleri ve formatları destekleyen KAIROS, CPU/GPU işlemeyi kullanarak önemli derecede iyileştirilmiş bir performans sunan yazılım tabanlı ve açık mimariye sahip bir platform. Platform; sıkıştırılmamış işleme, gerçek sıkıştırılmamış 4K girişler ve ST2110 ile NDI gibi hem ana bant hem de IP sinyalleri için oldukça düşük 1 karelik gecikmeli işleme hızlarında eş zamanlı tam destek sunuyor.

Yayıncılık, iş dünyası, eğlence ve spor sektörlerine uzman Görsel İşitsel donanım sağlayan dünyanın öncü tedarikçilerinden birisi olan CT, Panasonic’in hem Yayın ve ProAV hem de Görsel Sistem bölümleri için dünyaca bilinen bir teknoloji ortağı. Şirket, sunduğu video prodüksiyon olanaklarının merkezine KAIROS’u yerleştirmenin yanı sıra, tesislerinin KAIROS sisteminin tam potansiyelinden yararlanmak isteyen kullanıcılar için bir eğitim merkezi olarak kullanılmasına da izin veriyor.

Panasonic Business, Profesyonel Video Sistemleri Birimi Direktörü Andre Meterian konuyla ilgili olarak şu açıklamaları yaptı: “KAIROS’un dünyanın öncü tedarikçilerinden biri tarafından kullanılmaya başlanması, çığır açan bir platform olarak önemli ölçüde güvenilir olduğunu gösteriyor. KAIROS, yayıncılar ve etkinlik yapımcıları için canlı video prodüksiyonu ve video yayını servislerinin kalitesini ve verimliliğini önemli derecede artırıyor. Aynı zamanda yeni nesil video prodüksiyon platformları için yazılı olarak olmasa da fiili olarak bir standart haline gelmesi bekleniyor.”