Colendi, Token Satışı İçin Ön Talebi New York’ta Başlattı

Avrupa’nın umut vadeden 10 blockchain girişimi arasında yer alan, yenilikçi kredi skorlama şirketi Colendi, token satışı için ön talep sürecini New York’taki Blockchain Week Consensus 2019 etkinliği kapsamında başlattı.

Türkiye’den çıkmış, dünyadaki en etkileyici ve çalışan blockchain girişimleri arasında yer alan, merkezi olmayan yenilikçi kredi skorlama protokolü Colendi, token satışı için ön talep sürecini başlattı. Toplamda 100 milyon adet arz edilecek olan Colendi token’larının (COD) ön talep süreci, New York’ta düzenlenen Blockchain Week Consensus 2019 etkinliği kapsamında gerçekleştirildi. Birim fiyatı 0,08 ABD doları olarak belirlenen Colendi token’larını (COD) satın almak isteyen kullanıcılar; token.colendi.com adresi üzerinden taleplerini iletebiliyor.

Talep toplama sürecinin 15 Haziran 2019 tarihine kadar devam edeceğinin altını çizen Colendi Kurucu Ortaklarından Mihriban Ersin Tekmen, “Toplam token sayımız yaklaşık 1 milyar, bu rakamın yüzde 10’luk kısmını yani 100 milyon adetini ön talep sürecinde arz ediyoruz” dedi. Türkiye’den çıkmış, dünyadaki en etkileyici ve çalışan blockchain girişimlerinden birini hayata geçirdiklerini belirten Tekmen, “Bu teknolojiyi ilk uygulayan, Ar-Ge’sini yapan şirketiz. Colendi uygulamasının, bugün 155’in üzerinde ülkeden kullanıcısı var. Token satışımız tüm dünya ve ülkemizdeki blockchain ve teknoloji ekosistemi tarafından büyük bir merakla bekleniyordu. Arz ettiğimiz tüm token’ların çok kısa bir sürede satılmasını bekliyoruz” diye konuştu.