Çocuklar Dijital Mikroskop ile Çevrelerini Keşfediyor

Çocuklar etrafında bulunan nesneleri fark etmeye başladığı anda öğrenme duyguları da gelişmeye başlar. Çocuklar aynı zamanda çevrede bulunan çiçek, yaprak gibi materyallerin nasıl bir yapısı olduğunu merak eder. Bilim dünyasının detaylarını keşfetmek isteyen çocuklara özel tasarlanan Celestron LCD ekranlı dijital mikroskop, incelenen nesnelerin başkasına da gösterilmesini sağlıyor.

Eyüboğlu’nun distribütörlüğünü yaptığı teleskop, dürbün ve mikroskop markası Celestron, çocukların ilgi alanlarının genişlemesine yardımcı oluyor. Orta düzey, dikey monte edilmiş objektifleri ile farklı görüş açılarına sahip dijital mikroskop öğrencileri ve ailelerini hem bilgilendiriyor hem de eğlendiriyor.

180 Derece Dönen LCD Ekran

Celestron dijital biyolojik mikroskop yapılan incelemeleri LCD ekranı sayesinde yanınızdaki kişinin de görebilmesine yardımcı oluyor. Masaüstü olarak tasarlanan mikroskop ergonomik yapısıyla kolay kullanım sağlıyor. USB bağlantıya sahip mikroskop ile dahili 5 MP dijital kamera ile incelenen numunenin yüksek çözünürlüklü görüntülerini ve 30 fps SD video çekimi yapılabiliyor.

Büyük Monitörlerde Gösterilebilen TV Çıkışı Bulunuyor

Numunenin daha detaylı incelenebilmesi için 40x, 100x, 400x ve 1600x’e kadar yakınlaştırma imkanı bulunan mikrokopta 4x dijital zoom mevcut. Mikroskobun yanında bulunan çevirme kolu ile mercekler odaklanarak görüntünün netliği ayarlanabiliyor. Sınıf ortamında da rahat kullanılabilen biyolojik mikroskop ile çocuklar inceledikleri materyali monitör ya da TV’ye bağlayarak arkadaşlarıyla paylaşabiliyor.

Mall of İstanbul, Maltepe Piazza’da ki Hobix mağazalarında ve www.hobix.com.tr internet adresinde bulabileceğiniz Celestron LCD Ekranlı Dijital Mikroskop II’nin satış fiyatı ise ise 2.999,00 TL’dir.