Citrix, Google Cloud Platform Üzerinde Yeni Nesil Ağ Oluşturma Çözümleri Sunmaya Başladı

Citrix, Citrix SD-WAN ve Citrix ADC’yi GCP Marketplace’de kullanıma açarak, modern ağlar genelinde deneyim odaklı uygulama performansı ve hizmet sağlama olanaklarını sunuyor.

Citrix Systems, Inc, Citrix SD-WAN ve Citrix ADC‘yi Google Cloud Platformu (GCP) üzerinde kullanıma açtığını duyurdu. Bu adım, şirketlerin ağlarını buluta doğru genişletmelerini, kullanıcıların ihtiyaç duydukları ve kullanmayı tercih ettikleri araçlara erişmelerini sağlayan çevik ve örneklenebilir bir şekilde uygulamaları sunmayı ve her cihazda, her yerde ve her zaman en iyi performansı göstermelerini sağlayacak.

Citrix’in Stratejiden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Pazarlama Direktörü Tim Minahan, “Uygulama performansı ve hizmet sağlama tamamen deneyim ve tercihle ilgilidir,” derken “Ağ oluşturma çözümlerimizi GCP üzerinde kullanılır hale getiren Citrix, şirketlere daha büyük bir bulut seçeneğinin yanı sıra çalışanlarının katılımcı ve verimli olmaları için ihtiyaç duydukları SaaS, bulut, sanal, web uygulamalarını ve mikro hizmet tabanlı uygulamaları devreye almaya yönelik basit, etkili bir yol sunuyor”dedi.

Buluta Giden Yolculuğu Hızlandırmak

Verimlilik, çeviklik, ölçeklenebilirlik ya da maliyet ile motive olup olmadığına bakılmaksızın, şirketler giderek daha fazla uygulamayı buluta taşıyor. Ancak kullanıcılar, uygulamaların nerede barındırıldığından bağımsız olarak tutarlı ve güvenilir bir deneyim bekliyor. Bu deneyimi sağlamaya yardımcı olmak adına Citrix, önümüzdeki aydan itibaren GCP Marketplace üzerinde SD-WAN aracının sanal bir eşgörünümünü sunacak.

Citrix SD-WAN sanal aracı sayesinde, şirketler şubeleri GCP’ye kolayca ve güvenle bağlayabilecek ve
• ICA protokolünü kullanan HDX ile entegrasyon sayesinde GCP’deki Citrix Sanal Uygulamalar ve Masaüstüne yönelik ideal bir uygulama deneyimi sunabilecek,
• Kapsamlı paket denetleme, Hizmet Kalitesi (QoS) ve bağlantı birleştirme özellikli G Suite de dahil olmak üzere GCP üzerinde çalışan uygulamalara olağanüstü performans sağlayabilecek,
• Google Cloud VPC’lere (Sanal Özel Bulut) yüksek kullanılabilirliğe sahip bağlantıları hızla kurabilecek ve ağın tamamını Citrix düzenleme hizmeti üzerinden yönetilebilecekler.

Modern, Tecrübe Odaklı Bir Yaklaşım

Uygulama sağlama hizmeti bugün tamamen farklı bir konumda. Birçok şirket, uygulamalarını mikro hizmetler ve Kubernetes ile modernize etme ve hibrit bulut üzerinde daha verimli bir şekilde devreye alma yoluna gidiyor. Citrix ADC’nin GCP, Kubernetes, Istio mimarilerini içeren hizmet ağı ve açık kaynaklı CNCF araçlarıyla daha fazla entegrasyonu sayesinde hedeflerine ulaşabilirler.
Sanallaştırılmış, kapsayıcılı biçim katsayısı ve GCP Marketplace’de mevcut ağ geçidi çözümlerini içeren sanal Citrix ADC ürün seti ile şirketler:
• Daha iyi bir uygulama deneyimi sunmak üzere kapsamlı ve yazılım merkezli özellik kümesinden faydalanacak,
• Şirket içi ve bulut devreye alımları için operasyonel tutarlılığı teşvik edecek,
• Kullanımı optimize etmek ve tasarruf sağlamak için kapasite lisanslamasını birleştirecek,
• Tek oturum açma yoluyla erişim yönetimini basitleştirecek,
• Genel bulutu ve şirket ortamlarını tek bir ekrandan yönetecekler.

Tim Minahan, konuyla ilgili “Tecrübe odaklı uygulama performansı ve bulutta hizmet sağlama, ağ oluşturmanın geleceğidir. GCP üzerindeki Citrix çözümleri ile şirketler bunu sağlayabilmektedir.” dedi. Citrix ağ oluşturma çözümleri, şirketlere çalışan katılımını, üretkenliği ve iş sonuçlarını iyileştiren cazip, her zaman etkin bir deneyim sağlamak üzere gerekli olan deneyimi ve seçimi sunuyor.