Cihaz Koruma Sigortası ile Annelerin İçi Rahat

Anneler Günü yaklaşıyor, akıllı telefonlar hediye listelerinin ilk sıralarında yer alıyor. Ancak son dönemde elektronik cihaz piyasasındaki yükselen fiyatlar bütçeleri zorlamaya başladı. Bu sebeple, sertifikalı olarak yenilenmiş cep telefonları da hediye seçenekleri arasında yerini almaya başladı.

En değerli varlıklarımız olan annelerimizin günü bu yıl 12 Mayıs’ta kutlanıyor. Son yıllarda hayatımızın vazgeçilmez araçları haline dönüşen akıllı telefonlar, Anneler Günü’nde sürpriz bir hediye ile annelerinin yüzünü güldürmek isteyenlerin ilk seçenekleri arasında yer alıyor. Ancak elektronik cihaz piyasasındaki artan fiyatlar, bütçeleri zorluyor. Bu nedenle, yeni model cihazları hediye seçenekleri arasına almak isteyenler, sertifikalı olarak yenilenmiş elektronik ürünlere yöneliyor. Hediye almak isteyenlere; fiyat avantajı, daha uzun taksit imkânı ve ödeme kolaylığı da sunan sertifikalı yenilenmiş cep telefonları, en sık rastlanan risklere karşı da güvence altına alınabiliyor.

Birçok işle aynı anda ilgilenme konusunda uzman olan annelerimizin sahip olduğu elektronik cihazlar günlük hayatın yoğun temposunda kazaen kırılabiliyor. Kimi zaman da bu cihazlar farkında olmadan sıvı temasına maruz kalabiliyorlar ya da çalınabiliyorlar. Annelerimize hediye ettiğimiz cihazların, sık rastlanan bu hasar riskleri sebebiyle kullanılamaması ise onların asla yaşamalarını istemeyeceğimiz bir durum olarak karşımıza çıkıyor. BNP Paribas Cardif, sunduğu “Cihaz Koruma Sigortası” ile cep telefonlarını kazaen kırılmaya, sıvı teması hasarına ve hırsızlığa karşı koruma altına alarak anneleri destekliyor.

Neden Cihaz Koruma Sigortası Yaptırmalısınız?

Günlük hayatın koşturmacası içinde ortaya çıkabilecek pek çok farklı tehlike elektronik cihazlarımızı kullanılamaz hale getirebiliyor. BNP Paribas Cardif “Cihaz Koruma Sigortası”, sertifikalı olarak yenilenmiş cep telefonlarını 1 yıl süre ile geçerli olacak şekilde; kazaen kırılma, hırsızlık, sıvı temasına karşı güvence altına alıyor.

Cihaz Koruma Sigortası’ndan Kimler, Nasıl Faydalanabilir?

BNP Paribas Cardif’in anlaşmalı olduğu iş ortakları kanalıyla sıfır elektronik cihaz veya sertifikalı olarak yenilenmiş cep telefonu satın alanlar, “Cihaz Koruma Sigortası”nın avantajlarından faydalanabiliyor. Yenilenmiş elektronik ürünler, fabrika ayarlarına döndürülmüş ve belirli standartlara göre kalite kontrolünden geçirilmiş 1 yıl garantili cihazları ifade ederken; ikinci el ürünler, önceki kullanıcılardan doğrudan satın alınan ve herhangi bir resmi yenileme işleminden geçmemiş cihazlar anlamına geliyor. Bu nedenle kullanım esnasında herhangi bir kötü sürprizle karşılaşmamak için sertifikalı olarak yenilenmiş cihazları tercih etmek ve sigorta seçeneklerinden faydalanmak gerekiyor.

Tüketiciler teminat kapsamında bir hasar oluşması durumunda ne yapmalılar?

Poliçe sahipleri, teminatlar kapsamında oluşabilecek bir hasar durumunda BNP Paribas Cardif’in Müşteri İletişim Merkezi’ne telefonla ulaşarak hasar kaydı oluşturabiliyor ve gerekli evraklarla birlikte hasarlı cihazlarını, kendilerine en yakın mağazaya giderek güvenle teslim edebiliyor. Sigortalı cihaz, en kısa zamanda uzman teknik ekip tarafından inceleniyor ve zararın temini gerçekleştiriliyor.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?