Cerebrum Tech’te Hedef Artık Küresel Şirket Olmak

Geçtiğimiz yıl kurulan ve “Türkiye’nin Yeni Teknoloji Yüzü” mottosuyla faaliyetlerine başlayan Cerebrum Tech, yapılanmasını bitirdi ve gözünü küresel bir teknoloji şirketi olmaya çevirdi.

Kurulduktan hemen sonra güçlerini GFDS ile birleştiren Cerebrum Tech Kurucusu Dr. R. Erdem Erkul ile ODTÜ Teknokent içinde yer alan GFDS ofisinde bir araya geldik. Cerebrum Tech çok şirketli yapısı ve Türkiye, ABD Silikon Vadisi, Seul ve Amsterdam ofisleriyle akıllı şehirlerden IoT’ye, siber güvenlikte metaverse evrenine kadar teknolojinin en önemli ve yenilikçi alanlarında faaliyetlerini sürdürüyor.

Cerebrum Tech ilk kurulduğunda bir açıklama yapan ve “Sizce de vakti gelmedi mi?” diye soran Erkul, “Gelecekte hem yerel hem de küresel ölçekte bu ekosistemi büyütüp, geliştireceğiz. Ülkemizin gerçekten büyük bir potansiyeli var. Bu potansiyeli bir an önce çıkarmaya ihtiyaç, bizde de bu ihtiyacı giderecek bir iştah var. Dinamik, değişime açık ve giderek büyüyecek ekosistemimizi köklü deneyimlerimiz ve becerilerimiz ile oluşturmaya hazırız” şeklinde konuşmuştu.

Ankara’da yaptığımız görüşmelerde gördük ki Erkul ve ekibi hedeflerine yavaş yavaş değil koşarak ilerliyor. Türkiye’nin son dönemde çıkardığı büyük teknoloji markalarının yanında bir de grup şirketi olarak Cerebrum Tech’i görmek de gerçekten biz teknoloji yazarları için çok heyecan verici olacak. Biz lafı daha fazla uzatmayalım ve detayları Cerebrum Tech Kurucusu Dr. R. Erdem Erkul ile gerçekleştirdiğimiz Cerebrum Tech Gündem ve Teknoloji Sohbetleri serisinin ilk bölümünden izleyelim.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?